No nyt kävi silleen että luulin hiiren menneen rikki. Avasin ja katsoin että miä siellä olisi vikana. Sitten putosi joku pieni osa, joka vaikuttaa hiiren rullan pyörimiseen. Nyt se pyörii ärsyttävän tasasesti eikä silleen "naksu" tai jotenkin. Olen yrittänyt laittaa sitä jotenkin mutta nyt ei oikein sytytä.
Siinä on hiiri:
http://www.geocities.com/simsfaq/hiiri
Ja siinä se osa joka pitäs saada paikoilleen:
http://www.geocities.com/simsfaq/roska
Jos sinulla on samanlainen hiiri ja viittit varovasti kattoa mihin se kuuluu ja mahdollisesti voit lähettää siitä kuvan niin lähetä sähköpostiin.
lammas-jr[ät]suomi24.fi
En sitten korvaa mitään hiiriä mitä itse olet rikkonu. Jos avaat niin avaa varovasti äläkä pidä hiirtä ylösalasin niinkuin minä tein.
Hiiri meni "rikki"
3
400
Vastaukset
- niasmiasriao
Joo, samanlainen rotta ollut joskus pari vuotta sitten ja monta kertaa tuli avattua. Eli siellähän kuuluu olla kaksi tuollaista "roskaa", rullan molemmilla puolilla.
Toinen hoitaa rullan palautuksen kun sitä painetaan ja toinen (kuvassa oleva) sen "naksumisen".
Eli tuo kuvassa oleva rautalanka kuuluu muistaakseni rullan vasemmalle puolelle niin, että tuo kaarevaksi taiteltu pää menee rullan keskelle ja toinen siihen mustaan muovipalikkaan.
Sitä ei tarvitse montaa kertaa sovittaa niin se jo loksahtaa paikalleen.
Se toinen rautalankasysteemi tulee taas sen rullan oikealle puolella ja se on ihan sama miten päin sen siihen tunkee, se kyllä menee helposti. Sen raudan hakaset vaan niihin kahteen valkoiseen muovipalaa.
Nyt en ehdi kirjoittaa enempää, hirveä kiire...lammas-jr kirjoitti:
Perkele!! Toinen tommonen vielä hukassa :D
Heti huomen ostaa uus. Menny luultavasti imuriin kun täällä tuli siivottua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523496Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512442- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per65997- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731
