Asianajajaa

Asianajajaa

4

938

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HuhHuhHuh15

      Kävin konsultaatiokeskustelun Paakkasen kanssa netistä löytämieni suositusten perusteella. Tunnin ajan markkinoi ja myi itseään. Ennen tapaamista piti olla maksettuna 8 tunnin lasku, muuten ei ottanut edes vastaan. Taisi olla reilu 3 tuhatta mitä tilisiirtona laitoin. Antoi hieman erikoisia ohjeita, siis kehoitti riitauttamaan riitaa entisestään. Ei ota oikeusapua saavia asiakkaita koska korvaus on pienempi. Hieno toimisto jos nyt nahkasohvalla tykkää istua. Maksoin tunnin markkinoinnista tunnin korvauksen, palautti loput rahat heti kun yhteistyötä ei jatkettu. Hyvin rahanhajuinen ja vastenmielinen tapaaminen, sellaista lakimies touhua vastenmielisimmillään. Vain varakkaille, omat kulut olisivat olleet vähintään 10t euroa. Hinnat löyty hyvin kotisivuilta, se oli hyvää.

      • FeministienMaailma

        Itsellä meni vieraannuttamisen lopettamiseen oikeusteitse hieman alta 9000 euroa ja julkinen oikeusapu oli kysymyksessä (olin työtön). Tehosihan se, mutta oikeustajuun ei oikein mahdu, että pitää maksaa tuollaisia summia asiasta, jota ei itse ole aiheuttanut.

        Onneksi kovin monessa muussa rikoksessa uhri ei joudu maksamaan oikeudenkäyntikuluja.


    • päivikki2017

      minulla päivastaisia kokemuksia, osasi asiansa ja kyllä antoi tukea pitkin matkaa. eiköhän nämä juristien hinnat ole kaikki samaa tasoa. sitä paitsi maksan mieluusti hyvästä asian hoidosta.

      • niinpäniiin

        ja lapset vieraannutettuna- sosiaalitoimen/ "lastensuojelun, lastenvalvojan" tarkoitushakuisesti järjestämänä "yksinhuoltajana"-


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      276
      2530
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2429
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      19
      1637
    4. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      52
      1516
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1397
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1366
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      74
      1039
    Aihe