Miten tuossa kirjassa on niin paljon kirjoitusvirheitä? Enkä tarkoita nyt mitään pilkkuvirheitä, vaan ihmisten nimet muuttuu, kirjaimia puuttuu välistä... välillä samat nimet on -la päätteisiä, välillä -nen. Onko yleistä tällä kirjailijalla, vai olenko saanut käsiini jonkun raakileen?
Tunnettu kirjailija kumminkin, luulis että ei tulisi tuommoisia virheitä, tai joku huomaisi ne ennen painoa.
Harri Nykänen - Mullasta maan
kirjoitusvirheet
3
196
Vastaukset
- sampoooent.sampo
Näitä kukaan viitsi edes lukea ennenpainoonmenoa. Eikä sen jälkeenkään. :D
- Lukijaqwert
Puhutaan että "suomen parhaimpia rikoskirjailijoita" mutta kukaan ei oikolue ennen julkaisua? Huvittavia mokia tekstissä.
- luugiija
Kelpo tarina, kirjoitusvirheet kyllä ärsyttivät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178