Naapurilla ovet auki jatkuvasti

lähinaapurimme

asumme petäjäkoskella päin ja saimme kuulla että eräs naapurimme pitää ovia auki yötä päivää.Itse en tuollaiseen asiaan luottaisi vaikka syrjässä olemmekin ja meillä aina ovet lukossa kun emme ole paikalla.Hänellä on vielä lapsia joten joku yöhän sinne voi mennä kuka vaan,ja kun talo on niin näkyvällä niin varmasti käyvät varkaatkin vielä.Mitä mieltä muut?

7

214

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rosvo-Robert

      Hyvä, että kerroit. Käydään heti tsekkaamassa, onko siellä mitään vietävää.

    • pläääääähhh

      Olisit nyt aloittaja laittanut oikein tarkan osoitteen, että varmasti roistot löytävät paikan, Idiootti!!! Mitä helvettiä se sinulle kuuluu, vaikka siellä olisi ikkunatkin auki??!! Mistä teitä ajattelemattomia hölmöjä ja toisten vahtaajia oikein sikiääkin?! Kyllä olisi Kainuu taas paljon voittanut, kun ukkisi olisi jo laskenut lakanoille!!

      • lillerilallaa

        Tämä on niitä kuuluisia sukurutsaisia tapauksia. Aivot ovat jääneet pois muun ruhon kehittyessä. Voihan se olla myös lakanoilta saadusta.


    • Nuojuanneito

      Tuskin sinne kukaan eksyy.Aika paljon taloja sielläkin suunnalla

    • Nuojuanneito

      Tuskin sinne kukaan eksyy.Aika paljon taloja siellä

    • houlestunu

      Mahtaa sille tulla kylymä ko pakkasiaki pitelee jo???

    • Rosvo-Robert

      Muutama vihje asumattoman vapaa-ajan asunnon tyhjentämiseksi:

      Taajamien omakotialueella kannattaa seurata niitä taloja, jotka ovat asumattomia viikonloppujen ja lomakausien aikana. Tämä osoittaa, että asukkaat ovat tällöin vapaa-ajan asunnollaan.

      Seuraavaksi kannattaa ryhtyä pöllimään kohdetalon posteja. Näin saa sähkö-, netti- ja kiinteistövakuutuslaskuista selville tyhjennettävän kohteen osoitteen, sen koon ja varusteiston sekä mahdollisten hälytyslaitteiden olemassaolon. Google ja muut karttasovellukset näyttävät vielä paikan lähiympäristöineen.

      Sitten vain odottamaan, että asukkaat ovat vakiasunnossaan, jolloin pakettiauton ja peräkärryn kanssa liikkeelle. GPS tai Google opastaa perille.

      Helpompaa kuin heinänteko!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      51
      1001
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      16
      881
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      799
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      664
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      619
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      540
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      57
      518
    Aihe