Siinä suuressa pakolaiskeskustelussahan se yks mies sanoi, kun kysyttiin häneltä että mitä hän aikoo tehdä täällä Suomessa ja että miten Suomi hyötyy hänestä, niin hän sanoi, että aikoo perustaa perheen ja että hän on sosiaalinen henkilö.
Pirttiviljelyäkö ne pakolaiset aikovat harrastaa täällä sossun rahoilla? Joillain oli suunnitelma, mutta se ykskin perheenäiti sanoi että hän aikoo kotirouvaksi.
Pirttiviljelyäkö ne pakolaiset aikovat harrastaa täällä sossun rahoilla? Joillain oli suunnitelma, mutta se ykskin perheenäiti sanoi että hän aikoo kotirouvaksi.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voisit vähentää näitä mamu aloituksia 1 per päivä riittäisi meille
Käänsiköhän tulkki ihan oikein, jos hän sanoikin perheet, eikös heillä tuppaa olemaan 4 vaimoa, kaikki yksinhuoltajia niin avustukset on runsaampia.
Aloittaja on erehtynyt sikäli, että tietääkseni Suomessa ei enää vanhemmat ole valinneet aviopuolisoa lapsilleen.
Lapsenlapselleni olen joskus leikin`päitten luetellut puoliso valinnasta sitten joskus, kun valinta tulee ajankohtaiseksi, joten pannaas´harkintaan. Vaihtoehtona siis sellainen tummahipiäinen ihminen.
Mamutuksen mukana asia muuttuu..
Varmaankin nämä hunnuin alistetut vaimot tulevat olemaan 99-prosenttisesti kotirouvia ja lapsentekokoneita. Eihän tuollaiset asut sovi kovinkaan moneen työhön. Sitäpaitsi kovin monet näistä kaapunaisista ovat "yksinhuoltajia", sillä muslimimiehellä on usein 2-4 haaremivaimoa kelaelätettävänään Suomessa. Voi kuvitella, mitä juhlaa viettää musumies lapsilisien maksupäivänä, kun käy hakemassa baarirahaosinkonsa jokaiselta. Tähän on tultu ja punavihreät tykkäävät kovasti meiningistä, eikä tunnu oikein mikään muukaan puolue vastaan panevan. Onhan kulttuuri vihdoin saapunut Impivaaraan!