Pakolaisille konttiasuntoja...entä homesairaille

tähtisydän1

Pakolaisille, todellisille sellaisille ja elintasosurffareille saadaan konttiasuntoja...miten onko homesairastuneille ollut tarjolla uusia puhtaita konttikoteja????

5

261

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehhehhe

      Nostakaa ne kontit yöllä seuraavaan afrikan laivaan.

    • Juurikin molempia kompaten, kaikille näitä!!!

    • köhköh

      Voiko rakennuttajalta vaatia konttia tai parakkia omalle pihalle, kun asunnossa on sisäilmaongelma alle 10 vanhassa talossa?

      Nythän on syntymässä ihan uutta asumista ja rakentamista, kun ahneet rakennusliikkeet rakentavat pelkkää sutta ja sekundaa. Tarvitaan osavaa ja moraalisesti kestävää rakentamista, josta ahneet p..skapäät on pidettävä kaukana.

      "Petäjäveden Ylä-Kintaudelle ryhdytään suunnittelemaan sisäilmasta sairastuneille ihmisille tarkoitettua asuinaluetta.Tavoitteena on täysin allergiavapaa alue, jossa ei asu lemmikkejä ja jossa ei polteta yhtikäs mitään, ei tupakkaa, grillitulia tai lämmitysuunia. Alueen erilaiset asunnot on tarkoitettu sisäilmasairaille, ympäristöyliherkille ja muille hengityssairaille.Ylä-Kintaudelle suunnitellaan noin 30 rakennuksen kokonaisuus, jossa on sekä vuokra- että omistusasumista omakotitaloissa. Suunnitelmassa on myös Suomen ensimmäinen hätämajoitusyksikkö, jossa on pienasuntoja ihmisille, jotka eivät voi vakavan oireilun takia asua omassa kodissaan.Ylä-Kintauden kyläyhdistys kaavailee asuinalueelle paikkaa korkealta Särkimäeltä, jonne ei asumisen, liikenteen tai teollisuudenkaan tuottamat pienhiukkaset kantaudu."

      http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/sisailmasta-sairastuneille-tulee-oma-asuinalue-petajavedelle/2146956

      • peukutan.tätäkin

        Pakolaiset etusijalla sinne omaan asuinalueelle puhtaisiin oloihin. Näinhän siinä pitäisi toimia jos nykyinen hallitus saa tahtoaan läpi. Kaikki ne jotka ei mahdu miljonääri-Sipilän luksusmajoitukseen ja oireilevat ympäristömyrkyille. Huoleni pakolaisista on kyllä aito. Maamme tulevaisuuden pelastajat ei missään tapauksessa enää heitä homekouluihin eikä konttimajoituksiin vaan parasta pitää olla. Ehdottomasti.


    • Anonyymi

      konttitalot olisi todella hyvä idea homeesta sairastuneille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      102
      3630
    2. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      34
      1412
    3. 83
      1252
    4. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      73
      1069
    5. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      333
      1009
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      65
      876
    7. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      141
      863
    8. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      64
      786
    9. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      289
      777
    10. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      74
      734
    Aihe