Minkä verran nikotiinia L&M sinisessä?

melkein savuton

Tuossa se jo tulikin: osaisiko joku kertoa että mikä on nikotiinin määrä L&M sinisessä?

7

19456

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eino

      Liian vähän siinä on. Siirry kunnon norttiin.

    • ninamaria

      siinä on 0,5mg nikotiinia

      • melkein savuton

        Kiitos kovasti...poltan täl hetkellä punasta, mut ajattelin siirtyä siniseen...viikonlopun kulutus on niin suuri...


      • Smokie
        melkein savuton kirjoitti:

        Kiitos kovasti...poltan täl hetkellä punasta, mut ajattelin siirtyä siniseen...viikonlopun kulutus on niin suuri...

        Jos vähentää meinaat, lopeta kokonaan. Käytännössä noi "light" röökit ei ole yhtään sen vähemmän haitallisia kun "tavalliset"


      • pits*
        Smokie kirjoitti:

        Jos vähentää meinaat, lopeta kokonaan. Käytännössä noi "light" röökit ei ole yhtään sen vähemmän haitallisia kun "tavalliset"

        Hmmm, ilmeisesti ketjun aloittaja ei haluakaan lopettaa tupakointia vaan vaihtaa vähemmän pahalta maistuvaan tupakkaan ;) Olenko kenties oikeassa?


      • Nyt-ymmärrän

        Ai siinä on noin vähän. 0,5mg on vähän. 20 kpl aski olisi noin 10mg.
        Sähkösavukkeen määrät on 6-12-18 mg/ ml.
        Yhteen säiliöön menee noin 3 ml jotenka 12mg mitoilla säiliössä olisu 36mg nikotiinia. Ei ihme että oikeasta tupakasta on helppo siirtyä savuttomaan sähkötupakkaan. Ei tehnyt edes tiukkaa. Oli tosi helppo muutos. Ainoa ongelma olikin sitten tuo nikotiinimäärä. Toisaalta sähköhöyrytintä höyrytti vaan tarpeen mukaan. Ei tupakan mitan mukaan. Höyryä vaan sen verran että mielihalu meni pois. Sitten höyrytin taskuun ja menoksi. Ei tupakan savua eikä hajua.


    • Anonyymi

      Erittäin hyvä savuke

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      92
      2452
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      141
      2228
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2048
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1267
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      888
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      886
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      51
      667
    Aihe