Aiotteko katsoa klo 21 Seksi-show?

Etukäteen jumalattomasti kohuttu Marja Hintikan seksi-show joka on peitetty nimen Seksi-koulun taakse, alkaa tuota pikaa. Kuinka moni teistä aikoo lanketa ja alkaa tuijottamaan tuota nykyajan legendaa nimeltä seksi?
Voin vakuuttaa, että en katso. Olen mökillä, ilman telkkaria. En katsoisi vaikka omaisin telkkarin.
16122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Katselin viitisen minuuttia.
Imelä teeskentely ja omahyväiset naamanilmeet eivät paljon innostaneet.
Heikoksi on mennyt ohjelmien taso, kun pitää tällaista roskaa näyttää.

Äänestä

Ei voisi vähempää kiinnostaa.

Äänestä

Seksikohu on Suomessa tehokkain keino mainostaa puolivillaista ohjelmaa. Ilman seksikohua katsojaluku olisi ehkä vain kymmenesosa.

Äänestä

Minä katsoin koko ohjelman, joka oli aikamoista koohotusta, ja siitä seksistä ei tässä osassa ollut pettymykseksi ollut hitustakaan, jota niin vesi kielellä odottelin.
Olisi ikäneidolle ollut edes vähän lihan iloa, vaan ei sitä minulle suotu, kai pitää antaa mielikuville valtaa kuvitelmin. On se niin väärin, ettei kaikilla seksin iloja.

Äänestä

Tyhjää höpöpuhetta pikkujulkkujen kesken. Suuria paljastuksi, kuten, että erityisesti Hintikka ja Enbusken exvaimo ovat todella itsekkäitä omien lastensa suhteen. Ei kiinnosta leikki eikä lasten kanssa seurustelu, ei edes 15 minuuttia. Viesti vanhempinakin heillä on oikeus olla itsekkäitä. - Voihan kuvotus. Tyrkyttäväät todella huonoa mallia itsekkyydestä nuorille ja keski-ikäisille aikuisille.

Ei naisten tarvitse kotia tai lapsiaan hoitaa jne jne

Äänestä

Odotin impi- ihanaisen lailla ohjelmalta enemmän pettymykseni oli melkoinen seksin puuttuessa täysin, lihan iloja miehenä olisin kaivannut. Käväisin tosin välillä ykkösen puolella vilkaisemassa a- studiota, viehättävää toimittajaa.

Äänestä

En edes muistanut illalla sellaisenkin ohjelman tulevan. Jos olisin vahingossa surffannut kanavalle ohjelman aikana olisin varmaan vaihtanut muualle.
En ole seksikielteinen, mutta sitä näkee ihan tarpeeksi telkkarissa muutenkin, eikä seksi tunnu enää salaperäiseltä ja mystiseltä kuten murrosikäisenä.

Äänestä

Ei vois vähempää kiinnostaa nää nykyhömpät,Toosat ja Tuulitunnelit ,Enbusket ja Duudsonit ja luetteloa voisi jatkaa ties kuinka pitkälle.

Eikö aikaansaada enää muuta viihdettä ja sillä en tarkoita mitään Suomi-leffoja sota-ajalta.Asiaviihdettä,dokkareita, ja yks mistä tykkään on tää pikku poika Kioski-ohjelmasta,Aleksis wonderland.Poitsulla juttu luistaa ja katsotaampa vaan millainen persoona hänestä vielä kuoriutuu ; ))

Äänestä
  • "valikoiden"

    Niin, onhan kioskissa Liekin vero-pilhu sentään.
    Hintikan jälkeen on kaksi vero-pilhua ja yksi vero-kylpä.
    Miehenä minä valikoin.

    H.

    Äänestä

Meidän ikäisten tulisi samaistua nuoriin....tätä ohjelmaa katsellessa... tämä päivä on erilaista kuin se jolloin me olimme nuoria äitejä tai isiä....maailma on muuttunut todella paljon siitä... On erilaisia arvoja ...yksi suuri tekijä sosiaalinen media....

Äänestä
  • "mimmimum-mi"

    Lutunen...
    Tässä iässä ei pidä kauheasti keuhkota.
    Ainakaan ei, jos ei ole reenannu.

    H.

    Äänestä

  • En tarkoittanut mitään seksi-showta erikseen....vaan eilisestä ohjelmasta....että me katsomme sitä eri silmin kuin itse "ruuhkavuosia" elävät... katsovat..... Some vaikuttaa niin paljon heidän elämäänsä....siellähän pitää käydä tämän tästä päivittämässä ja olemassa.....
    Nyt on todettu sekin että kolmevuotiaita puhumattomia lapsia on ennätysmäärä....syy .. vanhemmat eivät puhu lapselle....he näpyttelevät ...eivät ehdi.

    Äänestä

Näethän sinä läppäristäsi.

Äänestä
  • Tervehdys.
    Läppäri tai pöytäkone tai tabletti tai puhelin ovat ne kaikkein viimeisimmät, mistä alkaisin katsoa tv-ohjelmia. Vaatisivat suht nopean yhteydenkin. Nyt on vaan mokkula jonka olen kiinnittänyt wlan modeemiin. Ei tuolla purkilla saa irti kuin ehkä 6 - 8 Mbitsiä. Joskus youtubekin nykii tai joku videolinkitys.

    Äänestä

  • Saunassakin.olin.alasti kirjoitti:

    Tervehdys.
    Läppäri tai pöytäkone tai tabletti tai puhelin ovat ne kaikkein viimeisimmät, mistä alkaisin katsoa tv-ohjelmia. Vaatisivat suht nopean yhteydenkin. Nyt on vaan mokkula jonka olen kiinnittänyt wlan modeemiin. Ei tuolla purkilla saa irti kuin ehkä 6 - 8 Mbitsiä. Joskus youtubekin nykii tai joku videolinkitys.

    "Saunassakin.olin.alasti"


    Minulla oin kaksi Terratec USB telkkaria.
    T5 ja Hybridi.
    T5 kelaa antenni-kanavat ja sallii yhtä-aikaisen katsomisen ja tallentamisen.
    Hybridi osaa myös kaapeli-Welhon, se kun on pakollinen talossani.
    Sillä voin myös kopioida VHS-kasetit Digiksi.
    Kotona ollessani ne ovat kiinni seinä-rasiassa.
    Välittäen laadukkailla, kalliilla USB-kaapeleilla telkkaria tieto-koneeni
    kalliille ja laadukkaalle näytölleni.
    Minulla on pikkuinen laukku.
    Jossa on kaksi kokoon-taitettavaa antennia ja 5 metrinen, erittäin kalliin-
    laadukas USB-kaapeli.
    Lähtiessäni reissulle, laitan laukkuun nuo tikut.
    Toisessa laukussa on valmiina kallis Lenovo-läppärini.
    Sekin huippu-laadukkaalla näytöllä.
    Muita tarpeita varten minulla on laadukas, halpa 4G mokkula.
    Wlan on 24 Mb.
    Keski-määrin 12-14Mb.
    Tänään tulee Rakelin vero-pilhu.
    Kai sitäkin jotkut katsovat laadukkaalla näytöllä.
    Minä en.

    H.

    Äänestä

Ihan turhaan pelkäsin, ei näytetty mitään. Muistan miten kohkattiin Emmanuelista ja kyllä nolotti kun hää työnsi kätensä omiin housuihinsa. Vieläkin kun kuulen sen tunnarin niin kuumottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saunassakin.olin.alasti kirjoitti:

Etukäteen jumalattomasti kohuttu Marja Hintikan seksi-show joka on peitetty nimen Seksi-koulun taakse, alkaa tuota pikaa. Kuinka moni teistä aikoo lanketa ja alkaa tuijottamaan tuota nykyajan legendaa nimeltä seksi?
Voin vakuuttaa, että en katso. Olen mökillä, ilman telkkaria. En katsoisi vaikka omaisin telkkarin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu