Onko tietoo jossaki miten paljo leikkaavat siis kehtaavat ottaa pois.
Kuinka sen eläkkeensaajien asumistuen ny käy
4
151
Vastaukset
- heihoijasoittosoi
Onhan näitä juttuja ollut, en nyt jaksa tähän enää linkkejä hakea. Mutta juttu menee niin että niin kauan kuin olosuhteet pysyvät samoina, as.tuen aleneminen pitäisi olla korkeintaan 60 e. Olosuhteiden samuuksilla olletikin tarkoitetaan sitä että ei muuta toiseen paikkaan. Perin kohtuutonta olisi jos esim. vuokran nousu määriteltäisiin "olosuhteiden muuttumiseksi".
Kuulema tulee vielä joku 6 kk jatkoaika, että vasta ensi vuoden syksyllä tapahtuisi tämä as.tuen aleneminen. - Reilupeli
Minä olin keväällä muuttamassa. Näköjään en ehtinyt ja olen sidottu asuntooni. Toki voin muuttaa, mutta sitten ei riitä rahat.
- nautitaaelämäst
Kyllä noi tulevat veronkevennykset pitää jotenkin kustantaa, joten ei kehdata valittaa.
Rikkailla on kalliit huvit ja matkustelu on kallista, pitää heidän rentoutua kun tekevä tärkeitä päätöksiä kuten meidän viisaat hallituksen jäsenet ja heidän neuvonantajansa, ei sitä muuten noin fiksuja leikkauksia osattais tehdä. Muuten tulis Kreikan tie, ja köyhät köyhtys vieläkin enemmän ja rikkaat rikastuisi lisää.
Annan mielelläni viisaista päätöksistä muutama euro päiväs ja syön hyvää kaurapuuro ja maksalaatikkoo ja hernekeittoo, ja ole tyytyväinen elämääni.
Meil on tääl suomes hyvä asua, ei tartte pelätä ammutuksi tulemista.
Pakko se on säästää ja mä laita lääkkeet puoliksi niin rittää. Verenpaine lääkkeet voi jopa laittaa neljää osaa. Verenpaine on yliarvostettu ja ennenkin arvot sai olla paljo isommat, niin ole se ajatellu. Kun talvi olis yht leuto ko edelliset, ni olisi onnellinen siitäkin. Ihmine tulee loppukäes pienest onnelliseks, ko ei valitet ja oltas onnellissii siit mitä meitil tääl suomes.on. - Kohta-asunnoton
Jokainen vuokran korotus syö tuota 60€ leikkaus kattoa.Sen menettää myös itsestään johtumattomista syistä esim.vuokran antaja myy asunnon ja joutuu muuttamaan tai puoliso kuolee tai joutuu laitoshoitoon.Yhtä tyhjän kanssa koko leikkaus katto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006414
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869