Olen ajatellut että hankkisin Pommin tai Chihun. Tuli sellainenkin asia mieleeni
että kun minä en mitenkään rakasta siivousta tai ainakaan imurointia niin
pitääköhän sitä tehdä useinkin kun on pieniä koiria? Lähinnä ajattelin kun ovat
niin matalia että jos on vähän pölyä niin haittaakohan se niitä? Chihuilla ainakin
silmät vuotaa helposti. Minulla saattaa imurointi väli venyä helposti pariinkin viikkoon.
Miten usein te imuroitte? Pölyä kai kertyy periaatteessa kaiken aikaa. Kai sitä jonkin aikaa jaksais imurin kanssa heilua koiran takia, mutta en sitten tiedä pidemmän päälle. Mieluummin käyttäisin vapaa-aikani muuhun kuin imurin kanssa heilumiseen. Vaikka koiran kanssa puuhailemiseen ja lenkkeilyyn!
Pienet koirat ja siivoaminen
5
205
Vastaukset
- Imuroija
Kerran päivässä koirataloudessa imuroi niin on jotain mahiksia pitää karvaa vähempänä. Koirataloudessa on aina matot karvassa.
- cintsu
Tuskin se koiraa haittaa jos et viitsi imuroida ;)
- 1690
Lattioiden pyyhkiminen nihkeällä päivittäin.
- siivotaankomeil
Ota toy roduista pestävät (siivous/allergia) vapaat esim. toy/kääpiövillakoira, amerika/meksikon karvaton,yorkshire ja silkkiterrieri, jackrussell,maltankoira... Itsellä pk chihu ja pysyy ''karvamattomana'' hyvän ruokavalion, öljyjen sekä turkin huollon ansiosta. Suositan silti jos tunne on jo tuo ettei halua siivoilla katsoa edellä mainitut ensin läpi.
- siivoojamaikki
joka toinen päivä muron kun on pieni koira,.tykkään imuroida..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694899KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1923840- 1883611
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783279Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502979- 252004
- 241961
- 1851833
- 301696
- 431405