Smile/Unijukka

Elämänionni

Ihmissuhde päättymässä. Ystävät. Rakkaus aikaisemmin. Hän rakastaa minua, en voi tarjota hänelle enempää kuin ystävyyden. Ei kykene ystävyyteen. Lopetin yhteydenpidon, koska ajattelemme toisistamme eri tavalla. Kaipaamaan jään häntä. Onko tähän mitään ulospääsyä?

2

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On_jooooo

      Avaa ovi ja mene ulos ja lopeta tällaisen hölynpölyn palvonta heti alkuunsa.

    • Unijukka15

      miekkojen ässä: Asia on jäänyt kesken ja se vaivaa nyt sinua kovasti. Tässä ihmissuhteessa olisi tilaisuus, se avaisi jotakin uutta, mutta pelkäät nyt menettäneesi sen mahdollisuuden. Kortti kertoo, että sinun kuuluu vapautua, teet millaisen päätöksen tahansa niin sen olisi parempi vapauttaa sinua ihmisenä.
      Mieti nyt tarkkaan mikä päätös vie sinua kohti vapautta ja tasapainoa, et voi jäädä asiassa kahden vaiheille. Miekkojen ässä kehottaa kekseliäisyyteen, ehkä asiassa on vielä jokin puoli jota et ole tullut huomanneeksi? Joka tapauksessa asiat on elämässä hoidettava loppuun saakka, kahden vaiheille ei pidä jäädä. Jos olet päättänyt lopullisesti luopua tästä ihmissuhteesta niin saata asia loppuun myöskin ajatuksissasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      72
      4088
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      55
      3770
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      52
      2324
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      43
      2105
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      36
      1895
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1819
    7. 97
      1573
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1563
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      39
      1486
    10. Oletko huolissaan

      Jos se kohtelee mua huonosti? Pahoitatko siitä mielesi vai mitä ajattelet?
      Ikävä
      35
      1378
    Aihe