Onko sinusta tullut pullukka?

TV-3 uutisissa näin pitkästä aikaa Outin, oli kyllä levinnyt ja paisunut pitäisikö aloittaa kuntoremonti?

Alle kuuskympisenä sen luulisi olevan jopa hauskaa, mutta myöhemmin siitä voi tulla rasitus.
266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse katsoin samaa, silmiä ei tahtonut saada auki.

Äänestä

Kun vanhuksia katselee, kyllä laihduttaminen näyttäisi yli kuusikymppisenä helpottuvan. Ilmeisesti makuaisti turtuu, eikä ruoka ei maistu. Tai sitten jokainen hallitus kurittaa eläkeläisiä aina edellistä enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalorit-kuriin kirjoitti:

TV-3 uutisissa näin pitkästä aikaa Outin, oli kyllä levinnyt ja paisunut pitäisikö aloittaa kuntoremonti?

Alle kuuskympisenä sen luulisi olevan jopa hauskaa, mutta myöhemmin siitä voi tulla rasitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu