Vastaanottokeskus ja taudit

Vastaanottokeskuksen asukkailta on mahdollista saada mm. tuberkuloositartuntoja. Miten sitten muut tartuntataudit mm. rokot? Entä syöpäläiset?
Tutkitaanko kouluihin tulevat lapset, ettei taudit yms. leviä?
Onko talkoolaiset suojattu?
14145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Lääkäri muka tutkii. Miten?
Tuberkuloosi ja kurkkumätä ainakin on todellisuus.

Äänestä
  • Allekirjoitan kurkkumädän! Sain kaupasta pehmenneen kurkun ja kotona vasta tajusin asian...

    Äänestä

Talkoolaisilla pitää olla omat vakuutukset.

Äänestä

No ensimmäisinä KUPAN ja TUBIN saavat talkoolaiset.

Äänestä

Maksaako SPR kondomit vapaaehtoisille vai pitääkö ne tuoda itse? Olen menossa sinne antamaan seksiterapiaa partalapsille ja meinasin että pitääkö tuoda omat kumit vai kustantaako SPR ne "talon puolesta"?

Toisaalta se islamin uskonto taitaa kieltää ehkäisyn, ja nopeuttaahan se Ahmedin oleskeluluvan saantiakin jos saadan pikku isis-vauvan siemen sinne minun kohtuuni.

Äänestä
  • Taidat olla ulkopaikkakuntalainen rasisti, joka harrastaa häröilyä kaikkien niiden kaupunkien palstoilla, joissa on näitä keskuksia. Muuten tietäisit, ettei SPR ole Heinolassa toiminnan järjestäjänä. Bastard busted!

    Äänestä

  • Sinulla ei taida olla aavistustakaan mitä on tulossa.

    Saksassa alkaa lääkäreiltä palamaan hihat mamuihin ja heidän käytökseensä. Eurooppa on tätä nykyä mielisairas, ei voi muuta
    sanoa.

    Thousands of Muslim immigrants have entered Germany and, along with their radical belief system, they brought something else that Germany was not prepared to handle … disease.

    Now a Czech doctor, forced to work miracles on diseases she has never seen before, has exposed the ugly truth about the current condition of hospitals where these refugees are filling up wards with their disease-ridden bodies and radical demands.

    The Czech doctor, who remains anonymous due to Germany’s strict rule against exposing the condition of the country since the influx of Muslim immigrants, penned an email letter to try and blow the whistle on the whole operation.

    “Many Muslims are refusing treatment by female staff and, we, women, are refusing to go among those animals, especially from Africa,” she wrote. “Relations between the staff and migrants are going from bad to worse.”“(M)any migrants have AIDS, syphilis, open TB and many exotic
    diseases that we, in Europe, do not know how to treat them,” she added.

    http://www.liveleak.com/view?i=ab6_1444590868

    Äänestä

  • Horn_of_Truth kirjoitti:

    Taidat olla ulkopaikkakuntalainen rasisti, joka harrastaa häröilyä kaikkien niiden kaupunkien palstoilla, joissa on näitä keskuksia. Muuten tietäisit, ettei SPR ole Heinolassa toiminnan järjestäjänä. Bastard busted!

    Setlementtiliitto vielä ahneempi ja kierompi on! Tekee isot rahat pakolaisilla! Houkuttelee hölmöjä palkatta töihin!

    Äänestä

  • Horn_of_Truth kirjoitti:

    Taidat olla ulkopaikkakuntalainen rasisti, joka harrastaa häröilyä kaikkien niiden kaupunkien palstoilla, joissa on näitä keskuksia. Muuten tietäisit, ettei SPR ole Heinolassa toiminnan järjestäjänä. Bastard busted!

    Ainakaan pienten lasten äitejä ei pidä sinne päästää, ties mitä kamalia
    tuntemattomia tauteja kantavat sieltä koteihinsa. Vastuu on sinun
    Horn_of_Truth

    Äänestä

"Muuten tietäisit, ettei SPR ole Heinolassa toiminnan järjestäjänä".
Miten niin? Nimenomaan SPR järjestää kaikki Setlementtiliiton kanssa parissa.

Äänestä

Trolli "Kalevi Laakso" taas on hommassa.

Äänestä
  • Onko "Kalevi Laakso" sama kuin Horn_of_Truth?

    Äänestä

  • kysymyskuuluu kirjoitti:

    Onko "Kalevi Laakso" sama kuin Horn_of_Truth?

    Samaan kastiin ainakin kuuluu. Ja samainen Horn itse kirjoittelee kaikkien kaupunkien sivuilla omaa paskaansa.

    Äänestä

Ebola säilyy siemennesteessä 8 kuukautta. Älä antako yön Timojen nussia ilman kortsua ennen ens juhannusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pöpöjaörkki kirjoitti:

Vastaanottokeskuksen asukkailta on mahdollista saada mm. tuberkuloositartuntoja. Miten sitten muut tartuntataudit mm. rokot? Entä syöpäläiset?
Tutkitaanko kouluihin tulevat lapset, ettei taudit yms. leviä?
Onko talkoolaiset suojattu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu