World Child News. Huostarien muotokuvat

vihaistavihainenlintunen

Hyi sinua mies jos olet huostari. Varmaan olet rahan perässä roikkuja ja oluen. Ei mainintoja sinulle vaan häpeäpaalua.

Seinässä näin ilmoituksen, jossa 30 euromaksulla pääsee Mannerheim lasten alistaja liittoon - ja järjestö kuulostaa samalta kuin Putinin nuoret järjestöltä - kyseenalaiselta, kurssille harjoittelemaan lasten katsastamista. Mitä siitä seuraa ei kerrottu. Ehkä uusi tyhmääkin tyhmempi huostari, joka on kusessa.

Muotokuva 1.

Lihava, tumma olkapää tukka, silmät tavallista pullistuneita ja katse vähän niin kuin villi, mutta idioottisen julmaa, sillä akka ihan kuin tietäisi, että on aina oikeassa. Tyhmä. Pukee pitkää hametta, joka jon oksennuksen värinen ja jokin pusakka, niin ikään näyttäkseen korealta, kun rakastetumme esi-isämme valokuvissa, joita näemme kirpparilla. Oikeastaan Narttu on pelkuri, sillä ON maailmassa ihmisiä, jotka eivät uskalla pillua raaottaa edes perjantaisin. Sellainen on elämää Jeesus Kristustuksesta huolimatta. Jeesus oli ihminen eikä mikään jumalaa. Oikeassa on Koraani, että Jeesus oli profeetta, joka otti todistajakseen pari tolloa hautaan. Onko se oikein? Niin kuin minä ottaisin kyseistä lehmää mukaan hautaan kun supolaiset piikittävät minua. Tuskin vapaaehtoisesti lähtisi kyseinen isosilmä, sillä nainen pettää miestä jopa tuonpuoleisessa. Älä luota.

Kaikesta mielenkiintoista on se, että kyseisellä huostarilla on lasten sukat päällä ja jokin valkoinen sisätossusandaali. Onko huostari väsähtänyt jonnekin omaan lapsuuteen kun ei saanut leikkikaveria? Tuollaisella naamalla voi ajatella, että on. Tai onko huostari lapseni hyväksikäyttäjä? Kertokaa mistä voin hakeaa oikeutta ja turvaa isänä, kun jouduin lasten suojeluun supolaisen pakkopierusta ja sossujen valheellisesta egoismista. Myös lakiinstituutio rakentaa pahempia muuria isää vastaan. Naisilla ei todellakaan ole mitään tän jälken, paitsi maksullinen pillu, kun aika tulee siihen. Odottakaa lisää te homopäättäjät. Yhteiskuntamme sivilisoituu. Kouluissa ei kannata käydä. Pyhitetty olkoot mustalaiset. Kiitos että olette olemassa valkokaaleja kääntämässä.



Muotokuva 2.

Mustat silmät ja tukka. Sellainen ties mistä sekapaska, joka kyyristyy ja valehtelee. Leikkii välillä hyväntekijää, mutta mitä pidempään työtään tekee, sitä paskampi on sielultaan, mikä vaikuttaa ratkaisevasti olomuotoon ja ulkonäköön. Kasvoihin tulee jokin vastenmielinen lookki. Huulella roikkuu jokin ilosanoma kun kerran pääsi läpi pintapuoliset tunnon tuskat, että ah, lapsi löi itsensä että luu murtui - paranee pian lääkärivierailun jälkeen. Vanhemmille ei kerrota. Sellainen siis joka tottui kipeisiin kohtiin, vaikka alitajunta prosessoi sitä kauheinta vahinkoa, joka sattui kerran. Onko ongelmia teilläkin kotona? Kun kerran kaikki muut ovat syyllisiä paitsi eukko itse. Virka asema kasvaa ja samassa sydän pienenee. Rahalla rakkautta ei ostaa eikä edes pahoilla teoilla saavuta. Sen tälle nartulle pitää oppia. Hän oppii sen vasta myöhään kun sadoittanin perheitä on hävitetty kuin Hitlerin Saksassa. Montako persettä on nainut varsinkin supolaisten puolesta kun astelee saapat korkeammalle ja korkeammalle. Raivostuttavaa yhdistää edes lapseni ja kyseinen ämmä. Painukoot suoraan helvettiin mistä on tullut. Piikin aika? - sanoo lapsille.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        20
        2664
      2. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        44
        1291
      3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

        Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
        Puolanka
        70
        947
      4. Miten suomalaiset miehet

        On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
        Ikävä
        138
        925
      5. Anna mulle vielä tilaisuus

        näyttää kuinka susta tykkään.
        Ikävä
        45
        881
      6. Mitkä asiat tekevät

        kaivatustasi vetovoimaisen?
        Ikävä
        61
        842
      7. Muistatko vielä

        Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
        Ikävä
        42
        806
      8. Eräs läheinen sanoi

        Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
        Ikävä
        44
        795
      9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

        – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
        Perussuomalaiset
        165
        776
      10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

        Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
        Sinkut
        134
        725
      Aihe