hei olen todellakin hrveän väsynyt suhteeseeni kovasti pidän miehestäni mutta ei vaan luottoa tule kun jostain vain selville saisin onko hänellä ihastuksia niin voisi muuttaa pois hänen luota ,hän ei ala keskustelemaan mistään asioista sanoo aina vaan höpö höpö kun yritän tivata onko mhdollisesti joku toine hänellä kumminkin olemme jo yli 50 pariskunta,nutkin rajatiedoilta kysyin onko miehelläni ihastus jossain tuli kortit lanttien kunigatar menneisyys ,nykyhetki lanttien prinsessa ja tuleva hirtetty kiitos jos tulkitse mikä sanoma täässä ehkä on.
Vastaukset 2
- 4Smile
Oota hetki... siivoan ensin vähän
- 4Smile
Täällä on ollut ristiverinen nainen ja hallitsijatar, joka kuvaa syvää kiintymystä johonkin tai sitten henkilöä, jolla on 'jalat maassa' joka myös puntaroi - onko jollekin asialle aika kypsä. Tässä on tarvittu lujaa tahtoa ja tässä on vaaleahko aikuinen mies. Jotakin juttua on ollut, jota on aika vaikea ollut mieltää todeksi, tai sitten se on haluttu täysin kieltää. Stressi on ollut kova ja tasapainoa on ollut vähän vaikea löytää.
Jossakin jutussa, joka on hiukan hasteellinenkin, kantautuu korviisi jotain tietoa ja pikkusen on aseteltava arvoja uudelleen. Riita leijjuu ilmassa ja aika tavalla hallitsee ajatuksiasi. Mutta sitten tulee myös jotain, joka tuo sopua, ehkä anteeksi antoakin ja on kaikki syy olla siitä tyytyväinen. Jos Maljojen 3, olisi väärinpäin, se kuvastaisi liiallista sinisilmäisyyttä.
Nyt on huomiotava vaan tosiasioita ja ajettava sitä, mikä omasta mielestä on oikein, etenkin kun jotakin ilmenee kotiin liittyvissä asioissa. Tulossa iso muutos. Kuoleman kortti, ei koskaan tarkoita itse tapahtumaa, vaan kehottaa kääntämään elämässä uuden, puhtaan lehden ja jättämään asiat joista ei mitään hyötyä ole. Vaalea aikuinen mies, ehdottelee sul ties mitä..
Kaikelle on oma aikansa. Jonkun ajan kuluttua, saattaa eri paikkakunnalta tulla jotain, jonka takia ahdistut. Kun pöly laskeutuu, istahdat kannon nokallesi soitintasi soittamaan ja tässä on vaarana paikoilleen jähmettyminen. Kuitenkin, nyt on hyvä pitää kaiken keskellä jalat maassa, vaikka se kuinka työlästä olisikin. Olet kuitenkin saamassa oman tilaisuutesi 'vetää henkeä' , vaikka itekses hirveästi asioita pohditkin ja sitä, miten löydät balanssin. Jokin peräti perustuksiasi ravisteleva juttu tässä on ja se koskee jotakin sinulle erittäinkin läheistä ihmistä, jonka takia joudut puntaroimaan asioitasi uudelleen ja sitä miten etenet tulevaisuuden suunnitelmissasi. Tässä on narrin kortti, mitä ilmeisimmin lopulta tuumaat - aikansa kutakin..
Saat kotisi oikeinpäin lopulta ja sekin osaltaan tuo kevennystä oloihisi. Tulossa on joku uutinen, joka saa sut hyvälle mielelle, vaikka edelleen kasaat hartioilles turhan paljon taakkaa. Et luota ja se kysyy sinulta aika paljon voimia/kestävyyttä ja kyseessä on henkilö, jolla on tekemisiisi aika iso valta.
Kaikenlaisia voittoja ja uusi toivo herää ja ehkä tässä voi olla joku kutsu johonkin sosiaaliseen tapahtumaan TAI sitten tää on joku yllättävä tieto. Joka tapauksessa, sinulle tarjotaan uutta mahdollisuutta ja alkaahan se valokin pilkistellä elämiseesi/olemiseesi, selkäänpuukotuksista huolimatta.
Menestystä, mitä tulee johonki epäilemääsi naiseen, mutta nyt on oltava topakkana, ettei rakkaasi karkaa luotasi. Aineellisissa asioissa myös pikkusen liikehdintää.
Uutistulva jossain jutussa, joka on kestänyt jo aika pitkään ja sinä pitelet näissä, niitä onnistumisen tiirikoita. Mitään et kuitenkaan mahda sille, että rahasopimusasioissa joudut pikkusen tekemään valintoja. Tässä on joku vaaleahko nainen, johon olet luottanut. Joko tää on perintö tai sitten tässä puhutaan isoista summista rahaa, jotakin tällaisesta saat kuulla ja se tuo harmoniaa sinulle.
Jotakin myös tulossa väistämättä ja se saa sut naurettavan onnelliseksi, maljasi on ylitse pursuavainen - tään vois kierolla tavalla tulkita myös niin, että mitta täyttyy - ääriään myöten. En tiedä mitä kuviota tässä näyttelee ristiverinen mies, jonka rinnalla on joku nainen, näitten kahden suhde on syvää yhteenkuuluvaisuutta - joissain merkityksissä, tämä on kihlauksen kortti myös, olkoonkin vaikka pikkusen joku saattaa tuntea itsensä pikkusen ulkopuoliseksi/yksinäiseksi what ever..
Ratkaisu on tehtävä ja se voi ottaa aika koville, sillä kilpailu on kovaa, mutta muutosten tuulet ovat alkaneet myös puhaltaa ja ne alkavat puhaltaa, jonkun puskista tulevan jutun myötä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 65968
- 69732
- 133656
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️36646Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37635- 69616
SAHIMÄKI LOPETA
Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve44596- 43560
Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m112525Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19500Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k172484Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18461Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto62396- 52383
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)30381- 42378
- 17372
Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline96353Kuhmolaiset valittaa kaikesta
Ootte te kyllä yksiä sanonko mitä... Kaikesta uudesta ja kaupunkia kehittävästå löytyy aina muutama vinkuja kun ei mene9348YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene22348