Olen kuullut varmoilta tahoilta että tuossa 1.5 koneessa on sulaneita mäntiä usein pikkuisenkin kiihytyksen jälkeen motarilla. Kone myös leikkaa kiinni kun ei öljy kierrä kunnolla varmaan kanavissa samoin nokka ketju katkeaa kun se alkaa tehdä piiska ilmiötä kun se venyyyy. Tulpat sulaa samalla kun männät reikiintyy seoksen mennessä laihalla. paloherkkiäkin ovat konetilastaan kun johto sarja hankaa runkoon itseään. Elektroniikka särkyy kun saa staattisia iskuja kankaasta ja siihen jää focus ecoboost. Iskuvaimentimet vuotaa usein ja on vaikeita vaihtaa. vaihdelaatikko sorvaa ja pitää monessa yksilössä todella kahiseva ääntä kun metallialastua kiertää mukana . Penkki katkeaa vasemmalta puolen kun se rasittuu enemmän ja on heikkoa materiaalia. Penkkien nahkassa on usein madonreikiä kunnahka ostetaan halvimmalta teurastomolta. ratti akseli on ironnut joistain kun sitä pitää koko ajan väännellä että pysyisi tiellä. Keula syö alatukivarsia kuin leipää kun raskas muinainen kone on liian painava suunnitelluille osille. Takapenkki on pilallinen.
Focus 1.5 ecoboost koeajo
13
12572
Vastaukset
- 634trfgt
ei ole ketjua
- grgre
Mikä sen takapenkin on pilannut
- Ford-specialist
huono materiaali, heikko kiinnitys ja muu kehno työn laatu.
- hkjhkghkjhkjk
Heh muuten hyvä provo mutta 1.5:ssä on hihna eikä ketju. Sekä taidat olla 500kg läskivalas kun penkitkin irtoaa.... Kannattaa pitää terveydestä parempaa huolta!
- tyypillinenvw
Kuule käveleppä siihen auton eteen ja katso tarkemmin.
Ettei siinä vaan sittenkin olisi ovaalin tilalla sellainen vw ympyrä?- Anonyymi
Ruaaah! Nerokasta riimittelyä.
Mulla just viikko sitten pääsiäis sunnuntaina 1.5 ecoboost 16 mallinen 90000 km konelevähti kesken ajon pytyt täytty öljystö. Nyt pähkäillään kuka maksaa kun takuu päättyi tammikuussa.
- Anonyymi
Eikö noissa ole 5 v takuu?
- Anonyymi
On mutta trolleilla se on vähemmän. Moottori menee varmuudella takuuseen alle 5v/100tkm ellei ole huollot jäänyt väliin tai ajettu ilman öljyjä. Se on kyllä aika epätodennäköistä, kun ecoboostit kuluttaa aika vähäisissä määrin moottoriöljyä vaihtovälillä
- Anonyymi
Oiskohan tojotisti taas provopäällä? Kuten aina.
- Anonyymi
Moottorissa on suunnittelu vika, kannentiiviste ei kestä. Jenkeissä näistä on ollut paljon juttua, Youtubesta löytyy klippejä.
- Anonyymi
Onko kannentiivisteasiassa kyse vanhemmasta nelisylinterisestä vai uudesta kolmisylinterisestä 1.5 -litraisesta?
- Anonyymi
Hän se jaksaa ja jaksaa kirjoittaa valheita ja kun aiheet loppuu niin kaivelee vanhoja provoja ja jatkaa niitä vielä hölmöimmillä väitteillään. On tuokin elämää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261882
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001660Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy541243Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?521121Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51883Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47876Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37810Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38807Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798