ravintolat

tietääkö joku mistä kajaanin ravintolasta sais tuoretta tonnikalaa?
374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

toivoisin edes yhden asiallisen vastauksen...

Äänestä

No ei mistään! Joskus Prisman kalatiskissä on myynnissä. Suosittelen muikkua, kuhaa tai ahventa.

Purkissa myytävä kala ei ole tonnikalaa.

Äänestä

en tiedä mutta aikanaan kun oli Vittu liiteri Lehtikankaalla niin tuore silli haisi ovelle saakka!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näläkänen kirjoitti:

tietääkö joku mistä kajaanin ravintolasta sais tuoretta tonnikalaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu