Tarve on tehdä 25pinomottia puita metsästä. Kaiken kokoisten puiden kaataminen hyvin leppoisella työ vauhdilla. Kokeilin stihl 192 joka on aika hyvä. Tankki on vain aika pieni mutta kelpo saha. Kaatui kepeästi myös n30 cm mäntykin ja tuli samaa kyytiä 30 cm pätkää koko rungosta. Toista sahaa joka on selvästi tehokkaampi ja painavempi jota karsastin oli husqwarna 339 xp . Tuntui enempi järeältä tehokkalta sahalta. Kolmas saha jota on käytelty husqwarna 550 xp no se on ylitehoinen jo pöllit katkee vauhdilla mutta en niin raskasta enää käytä vapaaehtoisesti.
Stihl 150 taitaa olla jo hengetön? Onko jotain muita huippuhyviä sahoja ja keveitä? Keran olen sahannut stihl 170 se 199€ sahaa aivan karmea saha käyttööni surkea täristin.
Kenties hautalaservisen sähkösaja ja akku selkään nin olisi hiljaistakin väöillä jota arvostan? En ole koskaan koettanut sitä.
Huippu hyvä KEVYT moottorisaha?
Keveysykkönen
0
118
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3798371Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1732740- 131032
- 76978
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60883- 25866
- 55853
- 64832
- 46796
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72762