Voi olla, että sekoitan kahta eri kirjaa mutta mielessä on nyt tällainen tarina, jonka joskus olen lukenut ja jäi häiritsemään kun en keksi kirjan nimeä: poikakoulu, jossa tiukka kuri, päähahmo joutuu rangaistuksena jostain ulos kaivamaan kuoppaa ja kaivettuaan joutuu täyttämään sen heti takaisin.
Päähenkilö käy salaa uimassa koulun uimahallissa, kunnes joku näkee hänen potentiaalin ja hänesta tuleekin hyvä kilpailija joka voittaa uimakilpailuja koululle yms.
Yksityiskohtana muistan kun poika kaverinsa kanssa oli tupakalla (salaa?) ulkona ja kun he lähtivät pois (vai tuliko joku heitä kohti) tunkivat havunneuloja suuhun, ettei tupakkahenki haise :D
Mikä kirja? Tarina poikakoulusta, uimisesta..
apuakirja
0
52
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2669480IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2996659Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?671604Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721033Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741