Järvenpää/Loutti. Onko hyvä paikka asua?

Järvenpään kaupunginosa Loutti. Onko kellään kokemuksia siellä asumisesta? Onko rauhallinen asuinalue vai mitä? Kartoissa näkyis olevan ainaki paljon omakotitaloja. Nimimerkki muutto edessä. Nelihenk. perhe.
1683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

en suosittele. rauhatonta eli alueen läpi liikennettä välillä keskusta - jamppa. jamppalaiset spuget laahustaa kämpilleen loutin läpi. alankotiellä kerrostalossa villiä menoa. nyt rahallista ku heittivät pellolle nuoren tyhjäpään joka piti meteliä ja rikkoi paikkoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muutto_edess kirjoitti:

Järvenpään kaupunginosa Loutti. Onko kellään kokemuksia siellä asumisesta? Onko rauhallinen asuinalue vai mitä? Kartoissa näkyis olevan ainaki paljon omakotitaloja. Nimimerkki muutto edessä. Nelihenk. perhe.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu