Whatsapp lähetysääni pois

Miten saa lumiasta pois äänen joka kuuluu kun lähettää viestin?
27724
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Laittamalla - "Media sovellukset" - äänettömälle sivulla olevasta äänenvoimakkuus säätimestä.Kun Whatsapp on Auki voit helposti säätää lähetysäänen voimakkuutta äänenvoimakkuus säätimestä puhelimen sivulla ja kun Whatsapp sovellus on auki niitä säädettäessä säätimen käyttö ei vaikuta soittoäänen voimakkuuteen.

"Liukusäätimiä" jotka tulevat esiin kun painaa kerran äänenvoimakkuus säätimiä voi tietty myös sormella liikuttaa haluamaansa kohtaan.

Äänestä

Käynnistämällä Whatsapp-sovelluksen löytyy sieltä kolmea pistettä
painamalla mm.kohta asetukset,josta löytyy ilmoitukset-kohdasta
merkkiääniin liittyviä säätimiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänetöntä_lähettämistä kirjoitti:

Miten saa lumiasta pois äänen joka kuuluu kun lähettää viestin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu