Kyllä tämä Karin tilanne jo pistää miettimään, että mitä tässä enää voi tehdä. Vielä kaksi (2) vuotta sitten otin Karin puheet edes jotenkin vakavasti.
Silloin jo yritin selittää Karille, miten MTV-katsomon saa toimimaan Linuxissa, mutta samat jutut näyttävät jatkuvan vieläkin!
Mitä tässä enää voi tehdä - koko lääketiede on voimaton tälläisen tapauksen edessä!
No voi jumalauta!
6
224
Vastaukset
Mitäs sä siinä oikein yrität. Kari on oikein mukava ja järkevä Windows herrasmies. Sä oot itse kummallinen ja sellainen omituinen gay-mies, että kyllä mä ennemmin karia uskon, kun sua!
- vanha-sanonta
Missä windows, siellä kehutaan itseään.
Itsehän panet jokaiseen viestiisi pakollisen vastauksen, oon mä senkin huomannut.
Ehkä Karia on lapsuudesta asti varjeltu kaikenlaisilta epäonnistumisilta ja siten hän on päässyt kasvamaan uusavuttomaksi. Lopulta hän yritti asentaa Ubuntua tietokoneelleen. Sen seurauksena hän uskoi tietokoneestaan rikkoutuneen kiintolevyn.
Hänelle yritettiin kyllä selittää, että se ei ole minkään käyttöjärjestelmän vika, jos hänen tietokoneensa on rikki tai hän kuvittelee sen olevan rikki, mutta turhaan. Kari ei suostunut näkemään itsessään mitään vikaa tai epätäydellisyyttä, ja siitä alkoikin sitten Linuxin vastainen ristiretki. Häntä alettiin lopulta pitää trollina, mutta hän taitaa itse ihan tosissaan uskoa juttuihinsa!- Siinäpä_Mikalle_totuus
Eihän se linuks mandrake särkenyt teidän mielestänne levyasemiakaan, vaikka jostain syystä Windows EI NIIN TEHNYT....†
Kyllä se niin vaan on, että tubutin hitsaa prossut, särkee levyasemat, tuhoo kiintolevyt ja silleen.....†
Onneksi Microsoft tekee yhteistyötä laitevalmistajien kanssa. Näin meillä on toimivia tietokoneita, toimivilla käyttöjärjestelmillä!
Yhteistyö on kannattanut!
Mutta heti, kun näihin kokonaisuuksiin aletaan asentelemaan mitä lie, mistä lie -linukseja, alkaa eri toimimattomuudet hyppiä silmille.
Ei löydy ajureita, ei toimi lisälaitteet, ei toimi edes tietokoneen sisä-osatkaan kunnolla, niin lopputuloksenhan me jo tiedämmekin. Sekamelska on sanoin kuvaamatonta!
Ei voi muuta todeta, kuin että Onneksi on Windows! Siinäpä_Mikalle_totuus kirjoitti:
Eihän se linuks mandrake särkenyt teidän mielestänne levyasemiakaan, vaikka jostain syystä Windows EI NIIN TEHNYT....†
Kyllä se niin vaan on, että tubutin hitsaa prossut, särkee levyasemat, tuhoo kiintolevyt ja silleen.....†
Onneksi Microsoft tekee yhteistyötä laitevalmistajien kanssa. Näin meillä on toimivia tietokoneita, toimivilla käyttöjärjestelmillä!
Yhteistyö on kannattanut!
Mutta heti, kun näihin kokonaisuuksiin aletaan asentelemaan mitä lie, mistä lie -linukseja, alkaa eri toimimattomuudet hyppiä silmille.
Ei löydy ajureita, ei toimi lisälaitteet, ei toimi edes tietokoneen sisä-osatkaan kunnolla, niin lopputuloksenhan me jo tiedämmekin. Sekamelska on sanoin kuvaamatonta!
Ei voi muuta todeta, kuin että Onneksi on Windows!Asemaparkahan särki itsensä, kun sen käskettiin pyyhkiä välimuistinsa: standardikomento, jota Windows ei sattunut käyttämään.
Kari-parka puolestaan keksii itse höpövalheita, kun ei mitään uudempaa tapausta löydä.
Onneksi laitevalmistajat tekevät yhteistyötä Linux-kehittäjien kanssa. Näin meillä on toimivia tietokoneita ilman Microsoftin ultra-vakoilevaa kurttausta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi305053Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2644920Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä534423Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos672405Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461838Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu241781Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont181759Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi771704Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva141482- 1061450
