Hyvä viikko opettajien

opettajienpomoäiti

kouluttaa itseään, monelta meinaan unohtuu hyvät käytöstavat ja vuorovaikutus lapsia ja muita kohtaan. Pääsisi vanhemman vähemmällä vahtimisella opettajia kohtaan, kun he itse kouluttautuisivat ja lisäkurssittaisivat itseään miten toimii hyvä opettaja. Kohta tulee joulu ja pitänee alkaa merkkaamaan opettajien käytöstä ym toimintaa muistiin, jotta voi taas antaa toidistuksen ja kehtua tai moittia heitä. Meillä vanhempainneuvostossa on hyvä tapa pitää opettajat virkeinä ja hyvinä kun vaadimme täydellisyyttä. Nyt ei muu kuin yksi ope meni lisäkursseille, muuta varmasti syö viinereitä ja kattelee saippuaopperoita. Ei kaikkia kiinnosta. Palkat on siksi suuret että jotain pitäisi kehittääkin muuta kuin vatsaaa.

9

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelastitpäiväni

      päivän piristystä! Hyvä kirjoitus.

      • jepsnäin

        Eikä niin kuin Tytti Pesu Raision kaupungin varppeen koulusta kirjoittaa kanteluvastineessaan aville; isän vaatiessa lapsen koulutietojen kulke-
        mista suoraan koulusta avin päätöksen mukaisesti; "isä tuli tapaamiseen
        huulet sinertäen, kädet voimakkaasti täristen ja hänen vointinsa näytti
        huolestuttavalta"; tosiassa isä tuli tapaamiseen asiallisesti pukeutuneena
        sovittuna ajankohtana ja joutui etsimään opettaja Pesun opettajan huoneesta, kun ei ollut omassa luokassaan, sovitussa paikassa, sovittuna
        aikana äidin, koulun ja Raision lastensuojeluviranomaisten eristäessä isän
        kaikin tavoin lasten koulu ym asioissa yhteishuollonkin aikana..


    • oikeaope
      • näinnäin

        seuraavaksiko Raision kaupungissa; kannattaisi poliisin jo puuttua Raision kaupungin lastensuojelun, lastenvalvojan ym viranomaisten valehteluun ja perättömään lausumaan tuomioistuimessa lapsen olosuhteista..


      • hyvä_neuvo
        näinnäin kirjoitti:

        seuraavaksiko Raision kaupungissa; kannattaisi poliisin jo puuttua Raision kaupungin lastensuojelun, lastenvalvojan ym viranomaisten valehteluun ja perättömään lausumaan tuomioistuimessa lapsen olosuhteista..

        Aidosti huolissaan oleva ihminenkö kirjoittaa tuon tälle palstalle? Jos noin varmasti tiedän asioiden tilan, tee rikosilmoitus. Se on helppoa. Jos et tee, lopeta lätinät.


      • Rikosilmoitustehty
        hyvä_neuvo kirjoitti:

        Aidosti huolissaan oleva ihminenkö kirjoittaa tuon tälle palstalle? Jos noin varmasti tiedän asioiden tilan, tee rikosilmoitus. Se on helppoa. Jos et tee, lopeta lätinät.

        noin 2 vuotta sitten; viimeisin poliisihallituksen päätös valitukseen esitutkinnan aloittamatta jättämisestä; "ei syytä epäillä rikosta, koska ilmoituksen tekijä on kritisoinut eri viranomaistahoja; erityisesti sosi-aaliviranomaisia moninaisin eri tavoin" eli suomeksi tehtyä rikosta, pe rätöntä lausumaa ja valehtelua tuomioistuimessa lapsen olosuhteista, toiveista ja lausunnoista ei suostuta suomessa tutkimaan asianosaisen kritisoidessa voimakkaasti ja perustellusti ns. "lastensuojeluviranomai-
        sia" saadakseen lapsellensa tasavertaisen yhteydenpidon, asumisen/ tapaamiset myös omaan isäänsä, isovanhempiinsa ja isän yhteishuollon.


    • Pomonalainen

      Aika pahan nyt pistit kurssien ajankohdaksi.. Nääs kun tällä viikolla pitää jo olla töissä! Viime viikolla olisi sopinut paremmi, mutta kurssittajatkin olivat lomilla.

    • Heppikevonen

      Voi kun joku ottaisi tuolta lissulta näppiksen tai nettitikun takavarikkoon. Maailma olisi parempi paikka, kun hän ei pääsisi suoltamaan sekarotuista sontaansa niin monelle palstalle alinomaa. Silloin kyllä lähipiiri ehkä olisi pahemmin rasitettu...

      • pikkupilluheppihevonen

        Voi kun joku ottaisi tuolta Raision lastensuojelu"viranomaisilta" näppiksen tai nettitikun takavarikkoon. Maailma olisi parempi paikka,
        kun he ei pääsisi suoltamaan sekarotuista lapsenetu sontaansa niin
        Silloin kyllä lapsen lähipiirikin ehkä olisi vähemmän rasitettu ja lapset
        voisi paremmin...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1795
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1180
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      456
      1146
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1053
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      831
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      827
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      763
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      718
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      681
    Aihe