Speku ei lennä onko jokin vialla?

Apuatarvivapoike

Hei olen 14-v poika. Olen runkannut 2-vuotta eikä sperma lennä. Sieltä tulee läpinäkyvää-harmaata tahnaa. Onko jokin vialla kun minulta ei kunnon spermaa tule? Kavereillanikin tulee normaalisti. Olisin kiitollinen jos autat.

2

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Odota-odota

      Olet jo 14 vuotias, mutta et kerro koska murrosikäsi alkoi, koska se ratkaisee myös sperman rakenteen muodostumiseen. Kaverisi murrosikäsi saattoi alkaa jo Sinua aiemmin. Odota rauhassa kyllä se kohtapuolin muuttuu harmaavalkoiseksi. Ei Sinun tarvitsee huolestua asiasta.

    • Kuten jo sanottu, tässä vaiheessa mikään ei ole vialla. Tuo on ihan normaalia sinun iässäsi.

      Jos tilanne on sama vielä parin vuoden päästä, voi olla hyvä jutella asiasta lääkärille.

      Speku ei muuten välttämättä varsinaisesti lennä aina kaikilta, ainakaan kovin pitkälle. Paljon riippuu esim. siitä, miten lihaksia jännittää laukeamisen hetkellä. Myös se voi vaikuttaa, että miten usein on lauennut lähiaikoina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    Aihe