Etsitään EDULLISTA vanhaa taloa,mökkiä,tilaa,tonttia,määräalaa ensisijaisesti eteläisestä Suomesta. Kylät ja haja-asutusalueet.Mieluiten Järvi-Suomesta. Mutta voihan sitä muualtakin tarjota. Ei olla tarkkoja paikkakunnan suhteen kunhan miellyttää. Ei haittaa ns purkukuntoiset rakennukset. Kunhan saa rakentaa jos ei voi vanhoja korjata ja on tarpeeksi tilaa. Eli mieluiten vähintään 5000neliöö..isompi parempi.
Yhteydenotot osoitteeseen: [email protected]
Kesäpaikkaa/tilaa/tonttia maalta jostain?
6
109
Vastaukset
- exvälittäjä
En suosittele järveä.
Niissä lilluu levät.
Jokitontteja saatat saada oikeasti halvalla ja pääset uimaan, kalastamaan jne.
Suosittelen.
järvipaikat turhan ylihinnoiteltuja nykyisin, ei päätä eikä häntää moisessa. - jesjes80
Jaa. Itseasiassa etsitään kuivanmaan tonttia mutta läheltä järviä. Että pääsee soutelee,kalastaa ja uimaan. Ei rantatonttia.
- Pakkohuutokaupasta
Katseleppa netistä, huutokauppa.com sivustolta.
sieltä voit etstiä sopivaa kohdetta. - voidaanmyydä
Ei näytä tarjontaa olevan jota ihmettelen kyllä.
Ei olisi eteläinen suomi vaan itäinen suomi ja kyseessä olisi pohjois-karjala.
Miltä kuulostaa keltainen tupa ja noin 5000m2 tontti ?
Kyseessä on pieni rintamiestalo alak.60m2 yläk.20m2 lämminhuone.
Kohde maalla ja naapuriin 500m ,erittäin hyvä joki laatokalle saakka matkaa joelle 2km pääsee tietä pitkin vaikka autolla tosi hyvään kohtaan,(koskelle) saa todella hyvin kalaa kuten taimenta ,kuhaa ,joella on useita koskia sekä tulipaikkoja kuten tuossa talon läheisyydessä on.
Lisänä olisi myös täysin kirkasvesinen lampi hyvällä hiekkarannalla 2 km tähänkin talosta (kyläläisten käytössä),ponttooni laituri ja pukukopit,ei ruuhkaa koskaan rannalla.Näkee pohjan 10 metriin melko helposti.
Huippuhyvät netti yhteydet mokkulalla,kunnalinen vesi vaikka sijainti onkin erähenkinen, sähkö maakapelilla 500m päästä seinään.
Kolminkertaiset ikkunat,leivinuuni,hella,varaava takka,suuret terasssit heti ulko ovelta katettuna valokatteella,muutamanvuoden vanhat valkeat rännit(takuu voimassa).uudehkot vesi hanat,(sisä wc suihkulla,kaakelit lattiassa seinissä,eteinen ja tässäkin lattia lämpö rakennettu 1990)
Talo muutoin rakennettu 1953.
keittiöä uusittu siis tupa keittiö,jääkaappi/pakastin 2015 kesällä ja kahdella moottorilla,liesituuletin ja tasot pyökkiä.
Talo maalattu samoin kun ulkosaunakin 2014 kesällä. (holvimaaakellari)
Elikkäs kanootilla ja venellä voisi mennä joella ja lasketella koskia ja lammella veneellä se ei ole ihan pieni lampi.
joellakin taitaa olla 9 tai 12 koskea.
Lisäksi voit käydä rajantakaa bensat nopeasti alle 50 centtiä litra,tupakit kartonki 6-7 euroa ym.....ei tule mökki reisulle hintaa juuri mitään kun hyödyntää noin,raja on auki aina yötä päivää.
Tästä luovumme 49000e.
kiinostaako?
Niin sitä vielä että on luonnon helmassa,tasaiset on nurmikot ja luonnon elukat ja lintujen kevät ja syys muutot näkee todella selkeästi.
Karhutkin näkee suoraan ikkunasta tai terassilta mikäli ovat liikkeellä.(nähty siis joskus)
Kohde pidetty lämpimänä ja asuttuna.- LandeUnelma
Onko pihapiirissä tallirakennusta/ latoa johon saisi hevoselle tallipaikan laitettua?
- maallemaalle
Lapinjärveltä saa näköjään tontin puoli-ilmaiseksi jos meinaa naimisiin. :)
http://kosi2016.weebly.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821329Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä651115Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2021108Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ1631033Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121019Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103973Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi68886Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍121813- 77745
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t121744