Hei, kyselen nyt hiukan tyhmiä, mutta olen aika torvelo näiden laitteiden kanssa, joten antakaa armoa.
Ostin tuossa uuden Acer LCD Monitorin (malli K242HL) ja huomasin sitä kytkiessäni, että siinä ei ole HDMI- eikä äänipiuhalle ollenkaa paikkaa. Kysynkin, että meninkö hölmöyksissäni ostamaan näytön, josta ei saa ollenkaan ääntä ulos? Tässä näytössä on kuitenkin äänelle voimakkuusnäppäin, mutta äänipiuhalle ei tosiaan ole mitään paikkaa.
Jos ei tästä näytöstä tosiaan saa ääntä ulos millään keinolla niin pakko mennä vaihtamaan, mutta kuulisin silti mielellään joltain minua fiksummalta jos tälle mitään voi tehdä. Kiitokset etukäteen!
"No speaker" näyttö
Merkkinimike
1
150
Vastaukset
- L4YVcfma
Ei ole. Ei.
Näyttöjen äänet tulevat kuin tulitikkuaskista. Osta erilliset kaiuttimet niin saat paremmat äänet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403027- 722585
- 1742344
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?352081- 181446
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411376Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221373- 131259
- 101254
- 221231