Otatteko Krabille pelkän lennon ja hotskun ite. Vai pakettimatkan? Aika kalliita noi matkat :(
Vastaukset 9
- Msclemax
Kumpaakin on Krabilla käytetty ja vähän riippuu tilanteesta. Meillä on 4h perhe ja aika vähän löytyy sille kokoonpanolle järkeviä pakettimatkoja, jos haluaa asua samassa huoneistossa. Lennot joudumme varaamaan melko ajoissa, koska matkustusajoissa ei ole hirveästi joustoa.
Jos menee esim. pariskuntana ja ei välttämätön pakko mennä Joulun/hiihtoloman aikaan, niin melkein suosittelisin kyttäämään lomalentojen pelkkiä lentoja ja ottamaan hotellin jonkun "hakurobotin" kautta. Tai sitten vuoraatte talon tai condon, jos pidempään viivytte.
Jos lapsiperhe kyseessä ja haluaa päästä suht helpolla & matkatoimiston tarjonnasta löytyy mieluisa majoite, niin mikä ettei. Krabilla kuitenkin kaikki parhaimmat hotellit alkaa olla matkatoimistojen listoilla. Aonang orchid resort vissiin puuttuu ja tsekkaa sitä yhtenä vaihtoehtona jos omatoimisesti menette.
Itse lomaillaan pääosin Koh Lantalla ja nyttemmin Pattayalla, eli muut neuvokoot lisää.
Hyvää lomaa! - Missmimmu
Kiitos paljon :)) varaamme sitten lennot ja yritämme löytää laajasta valikoimasta kivan hotellin. Kiitos neuvosta.
- betterview
Hyviä tarjouksia pelkistä lennoista löytyy ajoittain,mm pari viikkoa sitten Finnmatkojen meilissä tarjottiin sopivasti lentoja Krabille 475e/hlö.
Päivämäärät sopivat ja siitä Koh Yao Yaille sitten omatoimisesti. - eewwe
betterview kirjoitti:
Hyviä tarjouksia pelkistä lennoista löytyy ajoittain,mm pari viikkoa sitten Finnmatkojen meilissä tarjottiin sopivasti lentoja Krabille 475e/hlö.
Päivämäärät sopivat ja siitä Koh Yao Yaille sitten omatoimisesti.Tuo tarjous ei ollut jouluksi.
- OstoKesäkuussaJoulukuusi
Jouluksi ei yksikään lentoyhtiö, hotelli, matkanjärjestäjä myy tarjouksena. Parasta markkina aikaa
- OmatoimisenVapaus
Tottahan joulukuullekin/joulun yli on tarjouslentoja saatavilla. Vaikka Finski ei tietenkään myy ei se tarkoita etteikö muualta saisi kohtuuhintaan. Meitä ei yksi koneenvaihto haittaa kun kuukaudeksi mennään. Ja yleensä palvelukin paranee kaupanpäällisiksi :)
- LiputOstinHuhtikuussa
Joulukuun alussa kuukaudeksi 4.12-3.1 lento Hki-BKK-Hki 640€ Finnair.
- tilaalöytynee
Tui on vähentänyt eurooppalaisten raijausta, Suomestakin on 1 lento vähemmän /vk kuin edellisvuosina. Vaan moni on siirtynyt reittilennoille.
- KukinTyylillään
Käytin Norweigeniä kerran vuonna -13. Mielummin maksan sen 80€ enemmän mitä lisämaksuineen Norski maksoi kun lennän Finskillä nopeampaan perille menoon. Bangkokista tosin lentänyt eteenpäin Samuille pompulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791672
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.107859En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207634- 133608
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo89595- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37536
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510