Mikä piristää pimeää vuodenaikaa ?

Harrastukset Lenkkeily Teatteri Hyvät ystävät . Kerro lisää ! !
1895
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Juopottelu.

Äänestä
  • Olet oikeassa. Juopottelu.

    Äänestä

  • Kaikkea sopivasti jos juopottelu on päivittäistä voi tulla ongelmia . Tottakai pitää rentoutua,mutta huolehtia samalla ettei terveys vaarannu . Jokainen on onnensa seppä ja ei ole sopivaa antaa neuvoja .Pidän parempana "piristyä " luonnossa jokaiselle sopivassa harrastuksessa.Ylös ulos ja pirisymään !

    Äänestä

Uusi ulkolainen nainen joka syksy.

Äänestä
  • Kyllä sitä varmasti piristyy kun vaihtaa kuin sukkia. Kannattaa vaihtaa jo kunnolla nuorempaan niin ei tarvitse jatkuvasti olla vaihtamassa, paitsi voi itse joutua kylläkin vaihtoon.

    Äänestä

Siinäpä hyvä tapahtuma mies ja nais vaihtoviikot ! Kuka tekee aloitteen tapahtumalle?

Äänestä
  • Vanhasta pitää pitää pitää kiinni .On vanha sananlasku vaimotoma tai ukotomasta seuraa potuton joulu !

    Äänestä

Oikein tiukka tujaus brandyä kumoaa kaamoksen! Pierettää vaan niin armottomasti ainakin meikäläistä.
Kerran olin Feijan kanssa lemmetöissä kun pamahti älytön brandypieru kesken yhdynnän! Lähti kuulkaa kulmahousu kaasukammiosta melko harvoilla menemään, veteli pussihousujen hänkseleitä olkapäilleen tuolla portilla.
Että ei niin hyvää, ettei jotain varjopuoltakin...

Äänestä

Kyllä tuollaisella paukulla olisi kaasuvomalakin pyörähdellyt !

Äänestä

Lumi antaa valoa ja luontoon puhtautta . Hyvä ja tasapainoinen elämä on hyvin tärkeä .

Äänestä

Se että hyväksyy kaamosväsymyksen / masennuksen. Oikein viettää kaamosta ja piehtaroi pimeydessä. Laiskottelee ilman huonoa omaatuntoa.

Äänestä

Vieraat naiset ne piristää kummasti..

Äänestä
  • Kaikki vaan on tuttuja näin pienellä kylällä.

    Äänestä

Tietysti aurnko piristää vaikka paistaa vain rajallisesti . Tulevalla viikolla on useita aurinkoisia päiviä joten ollaanpa sitten hyvin aurinkoisia !

Äänestä

Vuodenaika vaihtelu piristää kun elää vain päivän kerrallaan .Taitaa usein masennuksen syyolla kun ottaa itselleen kaikki murheet . Ei ole kuin vajaa kaksi kuukautta kun päivä alkaa jatkumaan ! Olemme menossa valoisaa aikaa kohti !

Äänestä

Suuri säänvaihtelu piristää .Kyllä nytkin on loisava talvi sää ei uskoisi että on marraskuu jo menossa !

Äänestä

Lenkkeily piristää ja kohottaa kuntoa .Kävin kuluneella viikolla kaksi kertaa patikoimassa Säynäjäsuon soidensuojelualueella ,kun on nastakengät ja sauvat ei liukkaus haittaa .Suosittelen !

Äänestä

tjhtoiiye

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SYKSYMIETTEITÄ kirjoitti:

Harrastukset Lenkkeily Teatteri Hyvät ystävät . Kerro lisää ! !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu