Kyminkadun liikenne

Malttionvalttia

Karhunlähteen päiväkotiin lapsia vievät vanhemmat kaahaavat tuhatta ja sataa kadulla, jonka varressa on pysäköintialue. Haloo!! Tajuatko sinä vanhempi, joka viime tipassa tuot sitä lastasi hoitopaikkaan, että kiireesi voi loppua lyhyeen?Lähde ajoissa ettei tarvitse kaahailla. Toivottavasti onnettomuuden sattuessa, sattuu sinuun ja läheiseesi eikä viattomaan osapuoleen!

8

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • thgtgysth

      muuta vittuun jos pelottaa eli suolahteen

      • tuuuuuuut

        taas on joku isin ja äidin pikkukulta päässyt koneelle yksin. hyi sinua, tuhma!


    • karhunlähde

      Aiheesta kyllä sanottu. Liikenne on koko karhunlähteen alueella ihan holtitonta. Varsinkin pari bemarikuskia ei paljon rajotteista piittaa.

    • Miehet_taitavampia

      Ylinopeutta aamuisin ajaa yleensä naiset! Kammottavaa katsottavaa kun "pikkurouvat" kuskailevat pilttejään joko kouluun tai päiväkotiin. Eivätkä TAATUSTI pysähdy antamaan tietä suojatielle pyrkiville henkilöille.

    • T.ILLI

      NAISEN PAIKKA ON KEITTIÖSSÄ JA MAKUUHUONEESSA, EI AUTOSSA

    • ryuerjtjyhjdy

      köyhät kävelee ja väistää, muut ajaa autoilla

    • Muutamia vuosia sitten tummat revittelivät moottorikelkalla kadulla.

    • mennäänvauhdilla

      Lapsista on kivaa takapenkillä kun kaahailen kaikista montuista ja auto pomppii. Näin sujuu matka mukavasti ja riemua riittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      129
      2073
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      105
      1896
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1669
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      64
      1544
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1202
    6. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      84
      1183
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      56
      1142
    8. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1103
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1076
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1023
    Aihe