Kyminkadun liikenne

Malttionvalttia

Karhunlähteen päiväkotiin lapsia vievät vanhemmat kaahaavat tuhatta ja sataa kadulla, jonka varressa on pysäköintialue. Haloo!! Tajuatko sinä vanhempi, joka viime tipassa tuot sitä lastasi hoitopaikkaan, että kiireesi voi loppua lyhyeen?Lähde ajoissa ettei tarvitse kaahailla. Toivottavasti onnettomuuden sattuessa, sattuu sinuun ja läheiseesi eikä viattomaan osapuoleen!

8

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • thgtgysth

      muuta vittuun jos pelottaa eli suolahteen

      • tuuuuuuut

        taas on joku isin ja äidin pikkukulta päässyt koneelle yksin. hyi sinua, tuhma!


    • karhunlähde

      Aiheesta kyllä sanottu. Liikenne on koko karhunlähteen alueella ihan holtitonta. Varsinkin pari bemarikuskia ei paljon rajotteista piittaa.

    • Miehet_taitavampia

      Ylinopeutta aamuisin ajaa yleensä naiset! Kammottavaa katsottavaa kun "pikkurouvat" kuskailevat pilttejään joko kouluun tai päiväkotiin. Eivätkä TAATUSTI pysähdy antamaan tietä suojatielle pyrkiville henkilöille.

    • T.ILLI

      NAISEN PAIKKA ON KEITTIÖSSÄ JA MAKUUHUONEESSA, EI AUTOSSA

    • ryuerjtjyhjdy

      köyhät kävelee ja väistää, muut ajaa autoilla

    • Muutamia vuosia sitten tummat revittelivät moottorikelkalla kadulla.

    • mennäänvauhdilla

      Lapsista on kivaa takapenkillä kun kaahailen kaikista montuista ja auto pomppii. Näin sujuu matka mukavasti ja riemua riittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      190
      8617
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4768
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4238
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      62
      3807
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3216
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2990
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2686
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2491
    9. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      44
      2304
    10. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2213
    Aihe