Hei!
Olisi mahdollisuus lähteä opiskelemaan kauppatieteitä sveitsiin (BBA)/(BF) -tutkinto. Vaihtoehtona Geneva business school tai Eu business school.
Onko kenelläkään kokemusta näistä kouluista? Miten helposti näiden jälkeen saa töitä Suomesta? Onko opetus ylipäätänsä laadukasta? Kiitos!
Kauppakorkeakoulu Sveitsissä
hihassaässä
2
231
Vastaukset
- Kylteri1
Moi! Tuolta saa ainakin hyvin tietoa eri yliopistoista vertailemalla palvelua http://www.studyadvisory.org/">Study Advisory. Kannattaa jättää myös arvioita. Ainakin Suomesta löytyy jo hyvin.
- Kylteri1
Moi! Tuolta saa ainakin hyvin tietoa eri yliopistoista vertailemalla palvelua osoitteessa http://www.studyadvisory.org Kannattaa jättää myös arvioita. Ainakin Suomesta löytyy jo hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271914
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001660Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561266Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?531145Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51893Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44852Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798