Miten saan rahani?

Velkojamies

Kaveri velkaa jokusen satasen eikä enää vastaa puhelimeen. Plokannut facessa ja numerotiedustelusta ei saa mitään tietoja. En siis tiedä missä asuu. Paitsi paikkakunnan. Ei suurensuuri paikkakunta kyseessä.
Mitä tehdä? tyypillä jonkunlainen rikosrekisteri ja mielenterveysongelmia, mutta poliisia tuskin kiinnostaa jos joku menettää pari sataa. Vaikka siitä olisi todisteena viestiketju.
Menisin käymään, mutta tosiaan ainoat vinkit on: naisihminen. Yksinhuoltaja yhdelle lapselle, nimi, paikkakunta ja että ajaa tietyn värisellä ja mallisella autolla. Jotain hajua myös missä asioi esim kaupoissa.
Miten lähtisitte etsimään?

3

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KAnkkula

      Kyllähän siltä haiskahtaa, että sinne meni lopullisesti pari sataa.

    • eläimiinsekaantumista

      Rahan lainaajilla on aina päässä vikaa. Elkää sekaantuko niihin.

    • ashfihasf

      Kantapää opettakoot sinuakin ja tyydy siihen, että menetit pari sataa. Ei noilta retkuilta saa koskaan velkojaan takaisin.

      Voit tietysti valistaa muita ympärilläsi tilanteesta ja ilmoittaa että tämä ukko vippaa, mutta ei maksa velkojaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      59
      5701
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      206
      4677
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      4132
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      63
      3661
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3611
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      82
      3348
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3321
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      59
      3180
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      33
      2850
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2481
    Aihe