Ajokaveri 30-vuotiaalle motoristille (PK-seutu)?

YamahallaMennään

Olen 30-v kaveri ja ostin tänä kesänä ensimmäisen pyöräni, 600cc nakupyörän. Tullut suhailtua noin 500km ja nyt pyörä tallissa odottamassa kevättä. Olisi kuitenkin kiva saada kaveri/kavereita, joiden kanssa ajelisi mutkateitä yms reittejä.

Missään pyörätapahtumissa en ole vielä ehtinyt käymään kun pyörän ostin loppukesästä, mutta sellaisiinkin varmasti kivempi mennä seurassa kun en ketään tunne. Laittakaapa tänne ilmoitusta jos kiinnostaa.

2

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ratakiskosuu

      Oisko laittaa jotai kuvaa itestäs et vähän tietäisin kui katu-uskottava oot? nakupyörä kuullostaa vähän hinttapulien touhulta (ei niin että se haittaa mitään). Itse en kuitenkaan mitään nahkaista laita päälleni julkisesti. Ajelen itse Amazonas Turismolla, 1600cc ja kyllä pääsee ja päät kääntyy kaupungilla ajaessa. ainoa huono puoli on että sormet haisee aina pillulle ;)

    • KulkusetSuussa

      Aloittaja, imetkö? Nieletkö?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      70
      2432
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      91
      1586
    3. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      64
      1355
    4. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      71
      1349
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      129
      1245
    6. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      153
      1129
    7. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      141
      1091
    8. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      88
      1039
    9. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      70
      1028
    10. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      74
      997
    Aihe