Kannattaa katsoa ja kuunnella. Siinä on miehellä munaa, panna putiinia halvalla.
Frederik Yön sudet
kohtasensuuriin
19245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Hyvin keulii ja kumi palaa.
Reetu on muuten laittanut mua pari kertaa peppureikään. Ei oo tuulesta temmattuja jutut se "työkalun" pituudesta.
Putiinilla on lyhyt työkalu. Haluat varmaan putiinilta kakkoseen.
Eikun kolmoseen.
Pelottaako yönsudet samaistuessanne moottoripyörä hiiriin hiirulaisen luonteenne takia?
Putinatseilla on hieman tehokkaammat työkalut kuin teillä. Käviväthän ne jo ajamassa suomen läpi kuseksien reviirillenne.
Kävin minäkin kusemassa ja paskomassa Pietarin nurkkiin. Reviirin keskuksessa.
Et päässyt uutisiin kuitenkaan?
Venäjän lehdistön sensuuri iski. Oli niin nolo juttu heille. Maksoivat minutkin hiljaiseksi, olisi ollut häpäisy heille.
Putinatseilla on sitten ainakin enempi auktoriteettiä toisin kuin teillä joiden julkinen nolaaminen uutisoitiin maailmallakin kun näetettiin miten yön sudet tuli ja pissi melkein teidän kotipielen portiin ilman että uskalsitte tehdä mitään. Ette saanut sensuroitua yön susien suorittamaa häpäisyänne.
Se oli häpeällistä putinia,kun ilmoitti valloittaneensa pienois-sukellusveneellä pohjoisnavan. Suomalainen 12 vuotias poikakin huomasi,että se oli kopioitu jostain elokuvasta. Että mikä häpäisy ryssille ja putinille.
Pohjoisnavan tuon eskimopuikkojen esikuvana toimivan maan valloittaa nyt vaikka soutuveneellä vodka päissään eksynyt venäläinen kalastaja airolla viuhtomalla niin suuri vastus ovat nuo eskimot lemmikki pingviineineen.
Joku ryssän trolli näköjään veti herneen nenään ja täällä kirjoittelee. Lukisit putinin valheet kirjan, niin ei olisi tänne aikaa.
Jos ei ole munaa tarpeeksi vetää yön susia turpaan sitten vain ei ole turha se on muita syyllistää ja itkeä!?
Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa. Gooklettakaa Frederik Yön sudet.
Sanoista tekoihin tarkoittaa ettette uskalla pissiä niiden reviirille uhoamisen lisäksi.
Katsoin tuon videon. Kyllä joku Putin-mielinen siitä saattaa hermostua. Hyvä Reetu
Putinatsit ei edes vilkaise tätä palstaa. Kävisitte tekin siellä moskovassa kuseksimassa ja päätyisitte uutisiin jos ette diggais liikaa moottoripyörähiiriä marssista ja keskittyis pelottavan mikki hiiren vastustajan mustakaavun vastustamiseen.
Katsokaa dokumentti tarkka-ampuja Simo Häyhästä TV. 1 kello 20.00 Siinä oli mies paikallaa.