Missä kaikki tutut miesnikit vaeltaa ?
Missä miehet ratsastaa
kysyyhäN
40267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
eiko vain olisikin elama tylsaa ilman miehia!, kysyn vain.
Minulla olisi paikka avoinna hyvin ratsastavalle naiselle :)
Psst. Hevosta ei huushollissa.
Yes please, i'm so good.
Eikö vieras viehätä?
Miehiäkö olet vailla vai miesten nikkejä? Niitä nikkejä voisin järjestää, jos niin haluat. Miesten järjestäminen olisi hankalampaa, kun en ole nähnyt yhtään vielä tälle päivälle.
Palstan miehet ovat mietiskelemässä.
Olet kai kuullut, että jos mies on hiljaa, niin hän mietiskelee, mutta jos nainen on hiljaa, niin hän mököttää.
"Olet kai kuullut, että jos mies on hiljaa, niin hän mietiskelee, mutta jos nainen on hiljaa, niin hän mököttää."
Tai mies makaa kännissä muistamattomana
Kaik on menneet vuorten taa, pois, pois, pois,
siel on toisen lainen maa,
siellä rauhas olla saa...
Miehillä on omat reissunsa, tulevat kun ehtivät. Mitä näiden perään kyselemään, mulla on periaate että jos ei viikkoon palaa kotiin, niin sitten voi jo jostakin tiedustella onko näkynyt. Saattaahan olla joku pitempi savotta työn alla, suotta häiritä kyselemällä missä olet ja mitä teet.
Eräs tuttu soittaa miehensä perään mikäli tämä on tunnin poissa, melko ahdistavaa.
On se silti hyvä, etteivät käskeneet laittaa perunoita kiehumaan.
Eksäni soitti aikoinaan työmaaltaan, että laita perunat kiehumaan, hän lähtee tulemaan. Seuraavana iltana tuli ja kehui käyneensä Ölannissa. Oli tavannut yhden tuttunsa, joka oli menossa viemään jotain spurgua sinne torkkiin ja tälläytyi mukaan.
Tais perunoista vesi kuivua ootellessa :)
Olis ainakin kypsiä perunat tai muussia ehkä varuilta tehty.
Tuosta kokemuksestasi sen huomaa, ettei kannata hätäillä potun keiton kanssa.
Minulla ei ole kuin puolen päivän tietämättömyydestä kokemus, silloin jo soitti Kouvolassa olevansa. Olin tuota jo uumoillutkin, joten en tiedotteesta yllättynyt.
jaa jaa jaa että savotassahan ne miehet, viikon kerrallaan ja kouvolassakin jaa jaa jaa. ken uskoo...noo olkoon se hänen uskonsa mutta ukosta en puhuisi enää.
Eihän kaikki huumoria ymmärrä, mutta niinhän se menee. Kaipa sä tuosta jotain iloa saat. Otan osaa.
Njaa. Kyllä sen tietää, että jos miehellä on kukkia mukanaan kun tulee takaisin, niin silloin voi epäillä heidän reissujaan.
Varmaan hyvä mieli selän takana kurmuta.
Toi nyt on niin vanha vitsi ja ajastaan jäljeen jääny kyllä nykyajan kunnon miehet kukkasii usseinkin kotio tuo.
Siis kenen selän takana? Kuka?
Höh, no sen eukon tietenhi jolle kukkia sitten venyttää.
Etkö koskaan saa mieheltäs kukkia?
Ei ole sitä miestäkään.
Totta puhuen minusta on aina vähän hintahtavan näköistä, kun mies hipsii kukkapuskan kanssa.
En ole koskaan osannut arvostaa leikkokukkia. Se on niin surullista, kun kukista revitään kauneimmat oksat irti ja laitetaan vaasiin kuolemaan. Siks toisekseen, minä haluan itse olla se kaunein kukkanen, enkä halua kilpailijoita pöydälleni.
Minua jos haluaa lahjoa, niin mieluummin sitten vaikka savulohta kuin kukkia. Älkää haudalleni kuitenkaan...
Mitä sitten jos vaikka kultakoru, timantti ja anteeksi rakas kortti. Kahvikuppi valmiina .
Siilimuorilta mää kysyin mut ei haittaa vaik
sinä vastasit hänen puolestaan.
No hän ei satu olemaan kukkamies :D.
Vain kukkahattu-tädeille tulee viedä isoja kukkia, lihansyöjä kukkia.
Missäpä nuo miehet nyt yleensäkin luurailee. Joku saunan lämmityksessä, toinen hirvimetällä ja joku ressukka makkoileepi sammuneena. Kyllä ne sieltä essiin taas tälläytyy.
Joku on roskapussia viemäs ,toinen tiskaa kolmas tamppaa mattoja neljäs pesee rouvan autoa viires haravoi pihaa,kyl ne koht vapautuu.
Mä olin kyl töissä, ihan rehellisessä ruumiillisessa palkallisessa työssä, noin 6 tuntia. Ekaksi söin illallisen ja keitin kahvia 1,5 litraa. PeeCeelleni kiiruhdin ja istahdin peeceelleni siksi, että piti laittaman veikkauksia. Mutta osa oli mennyt jo ohi ja lotonkin ehtii illemmalla. Tjuu ja kyllä, ajattelin käydä hauduttamassa lauantaimunan, lauteilla tuossa piakkoinkin. Saatanpa pesaistakin jos suihkun alla seisahdan pitemmän aikaa.
Nyt enää pitäisi keksiä se nikki?
Muista Kiminkisen neuvo ,siinä pätee sama kuin armeijassa eli liikkuvat taakse. Esinahka vedetään taakse ja pestään kunnolla. Pelkkä haudutus ei riitä.
Yks työkaverini lähti toisen työkaverini kanssa viikoksi etelään, tältä naimisissa olevalta mieheltä kyselin, että miten ihmeessä se oikein onnistuu, mitä selität vaimollesi, vastasi, mitä tuota selittelemään, sen kun lähtee roskapussia vaan viemään.
Noin kai se vitseissä menee tai sit ollaan avioliiton irvikuvassa.
Kun nyt muistais oikein, Melasniemi sanoi et ei oo miehekäs vaan miehinen tai jotenkin noin.
Tarkotti sillä et tuntee vastuunsa ja hoitaa velvollisuutensa.
Vitsinä meille asian lohkaisi. Irvikuvasta en mene sanomaan mitään,
mutta kaksi työpaikkasalarakasta siinä kuviossa oli, sen tiedän.
Auton avaimet oli kateissa ja kyselin että onko ukkoa näkynyt. Sanoivat että jos ei viikkoon näy, niin kysele vasta sitten.
Tein vastapalveluksen. Menin kylään viikoksi, eikä ukko tiennyt missä olin. Sen jälkeen on aina sanonut minne menee ja mistä löytyy auton avaimet.
En ratsasta eikä minulla ratsasta kukaan.
Kämpällä tyhjää nyhrään. Ei ole paikkaa, minne menisin aikaani viettämään eikä tule kukaan tännekään. Tässä se jäitä poltellessa nuoruus hupenee ja housunperse kuluuu...
Aivan todessa oli vuosi, jos muistan oikein 2010 niin Suomessa ratsastivat naiset, vielä tänääkin muistan esteet lähellä maalia.
Med vänlig hälsning.
Sama oli myös Norjassa!
Med vänlig hälsning.
Missä miehet, Missä miehet ratsastaa
Siellä lampaat ei voi laiduntaa
Missä miehet ratsastaa
Siellä kuulee susien ulvontaa
Missä miehet, missä miehet ratsastaa
missä lampaat laiduntaa siellä ei voi miehet ratsastaa, siinä voisi syntyä villoja ja peräsuolenpätkiä. Perusteluna, jos lammaslaumaa rastsuilla törmäisi
Täällähän ne ratsastaa. Rankan komeeta kuultavaa.
https://www.youtube.com/watch?v=pY13mmi5ZQQ
Hunkzista en tiedä, ja se potunviljelijän vainooja varmaan virittelee iltalauluja.
Burn out, näin talven alkaessa..........
Lähetetään kämmeneltä kesäinen tervehdys, kevyt kuin lentoon lähtevä perhonen
Pipareita, ja glögiä lämmikkeksi tarjoan, kun palaavat