Playstation network aikakatkaistiin?

Turhautunutko

Eilen asensimme ps3 langattoman netin. Tähän asti kaikki toiminut loistavasti. Eikä mitään asetuksia olla välissä muutettu!

Internet yhteys toimii, mutta en pääse kirjautumaan enään networkkiin.

Yritin googlettamalla etsiä apua, ei löytynyt. Kun menen verkkoasetuksiin tarkistamaan yhteyden, pleikkari löytää ip osoitteen ja muodostaa yhteyden, mutta psn haku epäonnistuu. Mikä neuvoksi?

6

2735

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jcjkjccjkk

      Voi olla että Psn network on kaatunut

    • Aloittajako

      Tuskin se viikon ajan on kaatunut...?

    • Missävika

      Ei toimi minullakaan.. Vieläkään!!

    • jiini90

      Itselläni oli sama ongelma. 2 vuotta pelasi ja sitten ykskaks ei. nettiyhteys onnistui mutta psn ei. ongelma korjautui, kun kytkin modeemin suoraan kaapelilla konsoliin. nuo langattomat oikuttelee.

      • jiini90

        lisäisin vielä, että tein itsekin kaikki temput: olin playstationiin yhteydessä, nettioperaattoriin, alustin pleikkarin jne. en saanut mitään toimivaa neuvoa. ostin sitten modeemin ja kytkin plekun kiinni niin pelasi kuin unelma. ärsytti toki niin paljon, kun menetin kaikki tallennukset yms, niin ostin ps4-konsolin tilalle ja nyt elämä hymyilee:)


    • Anonyymi

      minulla on sama

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      239
      754
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      655
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      610
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      538
    5. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      427
    6. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      424
    7. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      416
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      27
      406
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      37
      387
    10. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      41
      371
    Aihe