Eli mistä näkisi elokuvia ilmaiseksi suomenkielisillä teksteillä? Ei mitää netflixii viaplayta vaan sellasia mihin ei tarvii rekisteröityä kiitos :)
Elokuvia ilmaiseksi
3
166
Vastaukset
- monthfree
Netflixissä ja Viaplayssahan on se kuukauden ilmainen koejakso, että kyllähän siinä kerkeää jo jotain kattoo. Sitten Cmorella on muuten sama, paitsi ekalta kuukaudelta täytyy pulittaa huimat 10 senttiä.
Joskushan oli tosiaan HDfin, Fin-tv ja se joku Nordic-tv, mitkä kaikki aivan ilmaisia. En tosin laillisuudesta sano mitään. Laatukin oli vähän niin ja näin. Esim Netflixissä saa katsottua peräti jo iha 4K-tarkkuudella. - jasmiina-95
popcorn-time.se, kaikissa leffoissa ei tietenkään ole suomenkielisiä tekstejä mutta joissakin ne löytyy! :)
- hmmmmm
Joo, vaikuttaa kyllä vähän liiankin hyvältä ollakseen totta. Siis varsinkin, jos ilmaiseks vois kattoo? Mutta sittenhän siinä tuleekin, että jossei ole VPN-tiliä, on joku riski kattoa mitään.
Onko jasmiina sinulla siis tuota VPN:nää, josta pitää siis jo maksaa? Vai onko se vaa joku noitte yritys saada maksavia asiakkaita?
Käyttöliittymältään iha ammattitason jälkeä, ei todellakaan mitään halpaa Fin-tv:n makua, vaan ihan semmonen minkälainen pitäskin. Toihan pitää ladata koneelle muutenkin, ettei voi edes selaimella katsoa. Eihän siinä mitään toisaalta..
Mutta joku juttu tossa ilmasiks kattomisessa täytyy olla, muutehan jengi kattos pelkästään niin. Kun kerran niinkin mahollista. Itse en vielä kokonaan ole mitään katsonut, paria ihan alusta parilla sekunnilla vain.
"Uusi sovellus mahdollistaa helpon laajamittaisen elokuvapiratismin, muttei näyttäisi olevan laiton. BitTorrentissa ei ole itsessään mitään laitonta, vaan se on vain hajautettu tiedonsiirtotapa. Popcorn-Timen kehittäjät eivät myöskään itse jaa mitään sisältöä, vaan elokuvat haetaan pala palalta toisten käyttäjien tietokoneilta. Sovellus myös varoittaa, että joillain markkina-alueilla elokuvien katsominen saattaa olla laitonta."
Okei. Ehkä ei laitonta, mutta liekkö miten helposti voi viruksia tulla, jos torrent-tekniikkaan perustuu.
Aijoo, VPN-tilillä ei ainakaan pääse muut omaan koneeseen. Elikkä se siinä kait on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27810149K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2215838Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1705346PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *824979Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot153276Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe52642- 2122519
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.152367Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3792155- 282154