Käykö ns. sekapuru (missä on lehti-ja havupuuta sekaisin) alustaksi marsuille? Onko havupuulla jotain haitallista vaikutusta? Kiitos jo etukäteen vastaajille!! :)
Kertokaapa...
Tietämätön...
3266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mikäli se vaan on laadultaan hyvää, eli ei esim. pihkakohtia mukana. Siitä en tiedä kuinka hyvin se sitten imee pissan itseensä. Kannattaa muuten seurata myös sitä, miten purun tuoksu vaikuttaa marsuun. Se varmaankin tuoksuu hieman voimakkaammalle kuin tavallinen puru. Kokeile niin näet. Ei se ainakaan myrkyllistä ole.
Tavallinen kaupoissakin myytävä puru on havupuista (tarkemmin kuusesta ja männystä) valmistettua. Joten tuskinpa siitä havupuu purusta haittaa on ;)
must tuntuu et käy eikä sil oo mitään haittavaikutuksia. riippuu vähän et tykkääks marsu asuu semmoses mis on sitä puruu.