Ensimmäisen kerran menkat pois jo viitisen kuukautta.Välillä tulee oikein kunnon kuukautiskipuja,mutta vuoto ei vain ala.Onko tuo kipuilu ihan normaalia,vaikkei menkat sitten alakaan?
Onko normaalia??
6
85
Vastaukset
- Hormooni
Mee joka tapauksessa gynelle. Mulla pois vain pari kuukautta ja johan limakalvo rehotti. Se pitää hoitaa pois jollain, muuttuu kuulemma helposti solut pahanlaatuiseksi.. Ei kannata vain odottaa ja varsinkin jos on kipujakin.
- noinon
Kyllä gynellä käynti ja sitten näkee miten on,turhaa ihmetellä ja aikailla
- kipuileejasärkee
Teille molemmille vastaa,että kesällä on ultrattu ja kaikki oli hyvin.Ei kai asiat olisi voinut jotenkin muuttua tässä ajassa..vai voiko?
- 4555
Ihan normaali tuo on, naiset vaan heti ajattelee että jotain pahaa on. Pitää ymmärtää, että näin se vanheneminen alkaa. Mulla ollut kk pois monta kuukautta välillä, sitten taas saattaa tulla normaalisti. Lääkäri sanoi, että se on ihan normaali 45 iässä. Kertaalleen tietty hyvä gynellä käydä mutta ei siellä jatkuvasti tarvi rampata. ei sunkaan tarvii uudelleen mennä jos kesällä oot käynyt.
- vanhakatti
Voinee olla. Mullakin menkat nyt jo 2 viikkoa myöhässä ja vähän juilii välillä silleen, että nyt alkais mutta ei ala kuitenkaan. Vuosi sitten menkat oli pois 4 kk yhtä kyytiä ja sitten taas tuli normaalisti. Kun olen melkein viiskymmentä niin oletan tämän kuuluvan asiaan.
- rtey
Ihan normaalia on ja siihen kuuluu myös se turvonnut ja "juiliva olo". Tämä on yhtä epävarmaa kuin murkkuikäisenäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353