koneistus alihankintaa hakusessa.

toimarinimellä

3-akseliselle cnc-koneelle. x mitta 1000mm
apuvehkeet on, pylväspora, hitsaus (mig)
teriä löytyy runsaasti. 40€ tunti sis. kaiken alv
mistä tiedustella-

4

600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • konneistaja

      No eipä tolla taksalla juhlita! Tosin hommat menee tarjousten pohjalta, noita tuntejahan voi laittaa kuinkavaan! Eli eipä sillä tuntitaksalla merkitystä.

    • halpaaon

      toiset juhlii ja toiset ei. kun ei ole velkaa ja on oma kone, tilat on omat niin silloin 40 riittää vallan mainiosti. isompi keikka niin voi neuvotella.
      jos jollain on satoja tuhansia velkaa vuokratiloissa ja palkkaukot tekee puolet sutta niin silloin pitää kuluja saada kasaan asiakkaan kustannuksilla.
      tarkoitus on kunnioittaa yhteistyötä eikä kusettaa. aliarvioimalla asiakasta tuntien lisäämisellä on sama kuin laittaa pillit pussiin.
      hommia on mutta lisää saisi olla. tuntihinta edelleen 40.
      ja kyllä tilaaja tietää mitä osavalmistukseen voi mennä aikaa.
      ja jos teen sutta niin ei se ole asiakkaan vika vaan menee omaan piikkiin, niin se yrittäjänä menee. mutta jos kesäesa mokaa on palkka maksettava vaikka olisi kotonaan. yksi kesäesa oli saikulla ja teki pimeetä keikkaa toisella minkä ehti ja kun kesäesa jäi kiinni, liitto vastas että ei ole peruste sille että sairausajan palkan voi jättää maksamatta. maksettava oli . sen viimesen kerran

      • EiSusia

        Jos palkalliset tekevät puolet sutta niin silloin olisi kannattanut palkata ne pätevimmät eikä kavereiden kavereita. Monessa paikassa on nollatoleranssi susittamiselle eikä tällaiset kaverit kovin pitkään firmasss pyöri.


      • DUUNARIYRITYS
        EiSusia kirjoitti:

        Jos palkalliset tekevät puolet sutta niin silloin olisi kannattanut palkata ne pätevimmät eikä kavereiden kavereita. Monessa paikassa on nollatoleranssi susittamiselle eikä tällaiset kaverit kovin pitkään firmasss pyöri.

        ei kannata palkata ketään. kun tekee yksinään sen minkä tekee on vähemmän murheita, vähemmän maksuja, vähemmän veroja, vähemmän unettomia öitä ja tienaa sen minkä itselle parhaaksi katsoo. suomessa kun ei liikaa tienaaminen TYÖLLÄ kannata. jossain menee raja tienaamisesen ja maksujen suhteen että mitä enemmän tienaat jäät oravanpyörään maksujen kuten alv kanssa että kohta on pakko tienata että saat pakolliset hoidettua ja itselle ei juuri jää kun sotu, vakuutus ja vero vie leijonan osan. nämä pysyy kurissa kun ei tee liikaa. eikä tarvii maksaa työntekijöistä kymmeniä tuhansia palkan päälle pakollisia maksuja. näin se suomi pikkuhiljaa kaatuu ja kohta kaikki pesee toistensa paitoja-


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      117
      1597
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1458
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      35
      839
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      809
    5. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      746
    6. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      34
      708
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      698
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      690
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      42
      669
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      653
    Aihe