Hei!
Otetaan vastaan kohtuuhintaisia ( pääruoka alle 20€ ) ravintolaehdotuksia maspalomaksessa ja inglesissä. Tripadvisorissa on toki noita satoja ravintoloita mut vinkkejä otetaan mieluusti vastaan. Kalaa ja lihaa syöviä ihmisiä olemme.
Otetaan vastaan kohtuuhintaisia ( pääruoka alle 20€ ) ravintolaehdotuksia maspalomaksessa ja inglesissä. Tripadvisorissa on toki noita satoja ravintoloita mut vinkkejä otetaan mieluusti vastaan. Kalaa ja lihaa syöviä ihmisiä olemme.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mcdonalds??
Jalostajan hernekeitto tarjouksesta. Matkalaukkuun mukaan Suomesta. Lusikka mukaan ja tölkki vähäksi aikaa dyyneillä hiekkaan lämpimään.
Miksei voi tulla asiallisia vastauksia!!!
Itse olen joskus kysynyt kohtuuhintaisia lounaspaikkoja (20 euroa on kyllä aika paljon lounaasta) ja saanut samantyyppistä paskaa vastauksiksi. Ei minullakaan ole antaa vastauksia, varsinkin kun olen menossa eri paikkaan Kanarialla. Tripadvisoriin luottaisin enempi kuin tämän palstan pissiksiin maailmanmatkaajiin.
Asiallisiin kysymyksiin asialliset vastaukset ;-)
Suosittelisin Kuparipannua ja Apilaniittyä, viimeksimainitussa myös hyvät tanssit iltaisin. Pärjää hyvin suomen
kielellä, ja myös kanarialaisia ruokiakin on saatavilla.Hyvää lomaa !!!!!! Nämä Inglesissä.
Chez Luigi ostoskeskus La Sandia on aika hyvä ja edulliset hinnat,
tilaus listalta kannattaa selvittää tarjoilijalle, vaihtoehtoja listaan löytyy.
Kannattasko mennä itse paikalle tutkimaan mistä löytyy suun makuista ruokaa oikealla hinnalla, vaihtoehtoja on. Ja tripadvisorista saa hyviä vinkkejä.
Kiitoksia niille, jotka vastasivat asiallisesti ☺️
Monella on varmaan sama juttu, että lähdetään vaan liikkeelle ja mennään sattumanvaraisesti aina johonkin ravintolaan. Vilkaisee tietysti listoja vähän ennakkoon kadulla. Harvoin tulee syötyä samalla reissulla kahdesti samassa paikassa. Eipä tule seurattua ravintoloiden nimikään. Vähän tulee ravintoloissa pettymyksiä. Halpa sisäfilepihvi ei ole kuitenkaan usein sisäfilettä.
Greek Village Inglesissä! Todella hyvää ruokaa ja odotan jo että pääsen ensikuussa sinne syömään :)
Hyviä on Inglesissä monia, juuri tuo Greek Village ja Duke, El Rancho, ChipiChipi...