Alkoholistiluuserit

Mikä Pattayassa viehättää alkoholisteja?
1962
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Runkkari zelirumikin on jo herännyt rapuloissaan ja heti aamun kunniaksi pari keskaria vetäistyään, runkun jälkeen alkoi netissä paskaa jauhamaan.
Hoitopaikka on saatava ja äkkiä zelirumille!

Äänestä

halpa riisiviina alle euro 4 desiä, sopii pattayaboysielle...

Äänestä

viemäri kerää kaikkea paskaotusta.

Äänestä

Halpa viina ja halvat huorat, siinä Pattayan valtit!

Äänestä
  • Jeah baby. Olet niin jäljillä?? Seven elevenistä pullon kaljaa saa tosiaan 10centtiä halvemmalla kun itiksen cittarista 35b=0,89e. Ei kun 800e lentolippu ja patilaan dokaileen halpaa bissee? Kymmenessä pullossa säästää jo euron? Baarissa se patilassakin maksaa jo 1,80e joten juodaan rannalla? Naisten suhteen on itselläni käynyt nyt lähivuosina sellainen tsägä ettei oo tarvinnu itse edes runkata. Joten noi sun plussa puolet pattayan valteista, on aika tuttua kauraa ainakin minulle täällä Suomessakin. Silti haluan lomailla pattayalla 1-3kk vuodessa. Minuun tekee vaikutuksen se rento elämän asenne, joka siellä vallitsee lomailijoiden ja paikallisen väestön keskuudessa. Hey man, peace and love.

    Äänestä

Zapholla / Hanurihinttarilla ollut aktiivinen aamu. Reilut kymmenen trollausta pariin tuntiin käy jo työstä.

HuaHinissä humalaiset eläkeläiset tappelee keskenään niin että kaduilla lojuu tekohampata. Rusinamummot (kotomaastaan tuodut vaimot) koettaa roikkua ja kiljua siinä välissä. Sitten Urholla ja Taistolla ottaa pumpusta ja mummut kiikuttaa hotapulveria ja nitroja, ambulanssi käy paikalla, ja sitten taputellaan jo toisiaan selkään, hekotellaan ja uusi ihana päivä on alkamassa. Vieressä hevonen vääntää sontaa ja apaattisuuteen kuolemassa olevat ihmiset vaeltavat autioilla kaduilla kuin zombiet, mutta ei hätää, viinakauppa on auki ja sieltä kun hakee eliksiiriä niin jaksaa taas istua netissä haaveilemassa Pattayan iloistaa.

Äänestä
  • Huh, huh, Luuleko tuo " ruma tero " älykkään kirjoituksen väsänneensä. Nimimerkin mukainen on tyypin räpellys. Voittaa tyhmät Pattispojat kisan helposti.
    JOS ja KUN sinulle paratiisi Pattikselta löytyy, ole kuitenkin sen verran viisas, että voit jättää tuon tason juttujen keksimisen tai älä ainakaan itseäsi munaa ja niitä julkisesti kehtaa jakaa, palstan kaverit häpeää sinua.
    Tyhmyydestä sakotetaan ,

    Äänestä

  • Hua Hinissä käyneenä voin allekirjoittaa tuon loistavan realistisen kuvauksen. Seniilimpi kaupunki kuin jokin ukottunut itärajan pitäjä Suomessa. Pattayalla on eläviä ihmisiä. Pitäkööt eläkeläiset Hua Hininsä mutta pitäkööt myös seniilit turvat kiinni mestasta mistä eivät mitään tiedä.

    Äänestä

  • Vain kretiinit voivat saada riidan aikaan tästäkin asiasta. Ei helvetti... Toinen lomailee mielummin jossain toisessa kaupungissa kun toinen, niin onhan se toinen ihan seniili??

    Näin tossa alkuviikosta vanhan laskettelukaverini, juotiin kahveet ja tuli puhetta joululomista. Kerroin meneväni perheeni kanssa leville joulun ja uudenvuoden pyhiksi. Kaverini kertoi varanneensa mökin ylläkseltä vaimonsa kanssa..Multa palo pinna samantien ja räkäsin suussani olevat kahvit kaverini naamalle ja sanoin.. Vitun homo, nousin ratsuni selkään ja kotiin päästyäni poistin kaverin tiedot puhelimesta ja irtisanoin facebook kaveruuden. Mua ei todellakaan kiinnosta joku köyhä homo joka lomailee eri mestassa kun mä.

    Äänestä

  • olen-niin-suomalainen kirjoitti:

    Vain kretiinit voivat saada riidan aikaan tästäkin asiasta. Ei helvetti... Toinen lomailee mielummin jossain toisessa kaupungissa kun toinen, niin onhan se toinen ihan seniili??

    Näin tossa alkuviikosta vanhan laskettelukaverini, juotiin kahveet ja tuli puhetta joululomista. Kerroin meneväni perheeni kanssa leville joulun ja uudenvuoden pyhiksi. Kaverini kertoi varanneensa mökin ylläkseltä vaimonsa kanssa..Multa palo pinna samantien ja räkäsin suussani olevat kahvit kaverini naamalle ja sanoin.. Vitun homo, nousin ratsuni selkään ja kotiin päästyäni poistin kaverin tiedot puhelimesta ja irtisanoin facebook kaveruuden. Mua ei todellakaan kiinnosta joku köyhä homo joka lomailee eri mestassa kun mä.

    Kyse on pikku palautteesta. Ei riidasta. Hua Hinin hinurit mellastaneet Pattayan palstalla vuosia. Välillä pitää antaa tasapuolisuuden nimissä palautetta. Näissä palautteissa on luumu poskessa kun taan nuo Pattayan solvaajat ovat täynnä pyhää vihaa ja ovat julistaneet jihadin.

    Äänestä

  • trollitolloillepalaute kirjoitti:

    Kyse on pikku palautteesta. Ei riidasta. Hua Hinin hinurit mellastaneet Pattayan palstalla vuosia. Välillä pitää antaa tasapuolisuuden nimissä palautetta. Näissä palautteissa on luumu poskessa kun taan nuo Pattayan solvaajat ovat täynnä pyhää vihaa ja ovat julistaneet jihadin.

    älä jauha vajakki paskaa. turhaa puolustelet pattayaa, sitä paskaviemäriä.

    Äänestä

Olin Pattayalla viikko sitten,hotellin nimi Flipper lodge,soi 8.
En pidä itseäni alkoholistina vaikka Pattayalla lomailenkin.Toki singhaa meni tölkkitolkulla mutta kertaakaan en humalassa ollut.
Jos aloittajan mielestä olen alkoholisti niin sitten olen.Mitähän minun asiat aloittelijan kaltaiselle p-housulle kuuluu?
Kerro minulle nim. zelirumi.

Äänestä
  • Aloittaja on tuo sama sarjamasturboija Hiekkaharjusta. Hengailee ostarilla 7 päivää viikossa päissään, ja on kova poika arvioimaan toisten asioita. Jotakin sairasta tyydytystä se saa noista höpinöistään.

    Äänestä

Se meitä alkkiksia viehättää Pattayalla kun sinä et ole siellä.
Kun ei rahat riitä jukolauta niin himmaile himassa luuseri.

Äänestä

alkoholisteilla on kova tarve todistella muille olevansa jotain parempaa mitä oikeasti ovat. Pattayalla tämä on hyvin yleistä, ukot on ihan veneen alta kaivettuja spurguja ja ovat kuitenkin omissa jutuissaan omistavaa luokkaa olevia isoja johtajia ja rahamiehiä Suomessa.

Äänestä

kivempi juoda samanlaisten luusereiden kanssa huorien ja narkkien seassa?

Äänestä
  • Olet oikeassa. On kivaa bilettää hyvässä seurassa palmujen katveessa kun on massia ja kavereita. Narkkeja eikä huoria ei kuulu seurueeseemme.
    Olisi kamalaa ryypätä yksin jotakin paskajuomia jossakin paskalähiössä. Ei kiitos.

    Äänestä

  • kaadaitsellesivain kirjoitti:

    Olet oikeassa. On kivaa bilettää hyvässä seurassa palmujen katveessa kun on massia ja kavereita. Narkkeja eikä huoria ei kuulu seurueeseemme.
    Olisi kamalaa ryypätä yksin jotakin paskajuomia jossakin paskalähiössä. Ei kiitos.

    no miksi juot joka ilta siinä paskalähiön räkälässä?

    Äänestä

  • Pattiksella on viina paljon halvempaa, vaikka matka maksaakin... Ja kotiin = räkälään tultua voi kehuskella miten oli naisia joka sormelle..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


zelirumi kirjoitti:

Mikä Pattayassa viehättää alkoholisteja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu