Paluu/back kommentin jälkeen

terkkuja.naantalista

Kun viestin/kommentin on saanut lähetettyä ja haluaisi pois ketjusta takaisin palstan sivulle jossa oli. Senhän luulisi helpoiten tapahtuvan painamalla back/paluu. Kas kummaa, ei Suomi24:ssa toimi tämäkään perusasia. Painamalla paluu/back joutuu sivulle jossa sama ketju muttaoma kirjoittamani vastaus-kenttä ja nimimerkki tyhjänä, vain [LÄHETETÄÄN] ja perässä rulla joka taukoamatta vain pyörii...
Mikä on tarkoitus tällaisella? Tuossahan ei oikein tiedä mitä pitäisi tehdä, säikähtääkö että oma viesti/kommentti vain katosi johonkin, "bittien taivaaseen"
Huomasinpa joku kerta että pitääkin painaa vielä toisen kerran se paluu/back jotta pääsen takaisin palstasivulle. Mutta apua - jos kirjoitan useamman vastaukse tai kommentin samaan ketjuun, montako kertaa pitää valita paluu/back? Onko jollain joku laskukaava ja nratkaisu asiaan????
Miksi toimii niin typerästi? Ei missää muualla keskusteluissa samanlaista.

5

210

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eihä.aasi.tyhymä.ole

      Eihän Suomi24 käyttöliittymä koskaan ole palkintoja saanut saati ansainnutkaan. Tuota voisi jo sanoa pieneksikin ongelmaksi kaiken muun sälän ohella. Paskamainenhan tuo on ja johtuu siitä että kirjoitetun kommentin jälkeen koko sivu haetaan uudelleen jonkin mikälie, missälie syyn takia. Aiheuttaa myös ylimääräistä verkkokuormaa ja töitä palvelimille. Suomi24 kehitystiimi näyttää olevan aasilauma.

      • kunhan.mainokset.pyörisi

        Tahallaan toteutettu. Tuplataan mainosten näytöt


    • Töttöröö.vaan

      Aivan turha toiminto tuo sivun uudellen haku, mainokset tosiaan saadaan taas vaihdettuua ja sivu poukkoilee ees taas..
      Eikä se uudelleenhaku edes navigoidu sitten oikeaan paikkaa: jos kirjoittaa kaksi kommenttia samaan ketjuun, sen jälkimmäisen LÄHETÄ painalluksen jälkeen sivu aukeaa kun on aikansa poukkoillut ees taas, tottakai sen ensimmäisenä kirjoitetun kommentin kohdalta, että TÖTTÖRÖÖÖÖ!

      • MinisteriönErikoisosasto

        Aika harvoin tosiaankin osuu oikeaan kohtaan. Ei kyllä pitäisi.


      • Sotkun.teitte.yp

        Navigointi kirjoitettuun viestiin takaisin epäonnistuu koska navigoi ensin kohdalle ja sen jälkeen lätkitään mainoksia sekä sivun alkuun etä ketjun keskelle, jolloin se haluttu viesti painuukin sivulla alaspäin mainosten verran ja niin homma on pilalla.
        Haloo ylläpito, poistakaa turha sivun latailu, vain sotkee kaiken.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      6129
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      49
      4156
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4031
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      69
      3883
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2978
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2597
    7. 41
      2595
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      29
      2286
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2151
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      451
      1865
    Aihe