Vikoja ei korjata, uutta ei kehitetä, ylläpito ei kommentoi, moderointi ei toimi....
Onko väki lomautettu ja toimistossa lämpötila säädetty 10 asteeseen, ylläpitolämpöön että säästetään ja odotellaan almuja Aaltopahvilta?
Onko S24 rahat loppu?
6
294
Vastaukset
- varma.lähde
Ja Elisan konesali vaihtui halvempaan kyytiin. Jo edellisen siirtoyrityksen aikanahan Peran Data ja viemäröinti tiedotti tälläkin palstalla: "Tämä käyttökatko nyt sitten tarvitaanku suoli24 siirtää serverinsä Elisan konesalista uuteen paikkaan. Tehneet uuden 5-vuotisen sopimuksen. Peran Data ja Viemärihuolto Korsossa huolehtii jatkossa ylläpidosta ja palvelimista."
Huhu kertoo että Peran Data ja Viemärihuollon konesalin 64A pääsulake olisi paukahtanut ja sähköjä ei tuolloin saatu kytkettyä ja jouduttiin siirtämään operaatio.- varma.lähde
Ja selittää muunkin kun kerta ylläpitokin siirtyi Korsoon.
- Jalat-maassa
Mitenkäs Sir Winston Leonard Spencer Churchill ollessaan Yhdistyneen kuningaskunnan pääministeri vuosina 1940–1945 sanoikaan sodan alkuaikoina hänen kenraaliensa ja amiraaliensa valitellessa olosuhteita, säätä, maastoa yms. Älkää valittako siitä, mihin ette voi vaikuttaa, vaan tehkää parhaanne ja vaikuttakaan teoillanne.
Viisaus pätee täälläkin. - Ei.pennin.kopeekkaakaan
Paulin tyhjä lompakko pysyy perstaskussa, etsii ostajaa Suomi24:lle. Melkoisen epätoivoista puuhaa, kuka muka ostaisi Suomi24:n kun pyydetty hinta moninkertainen reaaliarvoon.
- paska.mikä.paska
Näkyyhän se kaikesta että rahat on loppuneet, ei edes yhtään kommenttia kuukausiin tällä ylläpidon omalla palstalla
- Anonyymi
Vieläkinkö?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3569562Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat886002Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3675606SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1113996Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33392Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien702945Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal772921Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52703Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72638- 1142608