Onko S24 rahat loppu?

ei.kysyvä.tieltä.eksy

Vikoja ei korjata, uutta ei kehitetä, ylläpito ei kommentoi, moderointi ei toimi....
Onko väki lomautettu ja toimistossa lämpötila säädetty 10 asteeseen, ylläpitolämpöön että säästetään ja odotellaan almuja Aaltopahvilta?

6

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varma.lähde

      Ja Elisan konesali vaihtui halvempaan kyytiin. Jo edellisen siirtoyrityksen aikanahan Peran Data ja viemäröinti tiedotti tälläkin palstalla: "Tämä käyttökatko nyt sitten tarvitaanku suoli24 siirtää serverinsä Elisan konesalista uuteen paikkaan. Tehneet uuden 5-vuotisen sopimuksen. Peran Data ja Viemärihuolto Korsossa huolehtii jatkossa ylläpidosta ja palvelimista."
      Huhu kertoo että Peran Data ja Viemärihuollon konesalin 64A pääsulake olisi paukahtanut ja sähköjä ei tuolloin saatu kytkettyä ja jouduttiin siirtämään operaatio.

      • varma.lähde

        Ja selittää muunkin kun kerta ylläpitokin siirtyi Korsoon.


    • Jalat-maassa

      Mitenkäs Sir Winston Leonard Spencer Churchill ollessaan Yhdistyneen kuningaskunnan pääministeri vuosina 1940–1945 sanoikaan sodan alkuaikoina hänen kenraaliensa ja amiraaliensa valitellessa olosuhteita, säätä, maastoa yms. Älkää valittako siitä, mihin ette voi vaikuttaa, vaan tehkää parhaanne ja vaikuttakaan teoillanne.

      Viisaus pätee täälläkin.

    • Ei.pennin.kopeekkaakaan

      Paulin tyhjä lompakko pysyy perstaskussa, etsii ostajaa Suomi24:lle. Melkoisen epätoivoista puuhaa, kuka muka ostaisi Suomi24:n kun pyydetty hinta moninkertainen reaaliarvoon.

    • paska.mikä.paska

      Näkyyhän se kaikesta että rahat on loppuneet, ei edes yhtään kommenttia kuukausiin tällä ylläpidon omalla palstalla

    • Anonyymi

      Vieläkinkö?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      51
      6600
    2. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      70
      5601
    3. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      103
      4908
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      27
      3635
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      205
      3201
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      41
      3025
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      24
      2944
    8. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2829
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      156
      1661
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      346
      1610
    Aihe