Kekri tuo pakanajuhla.

Kävin kattomassa pukin polttoa, ihmisiä oli paikalla todella paljon.
Joku piti puhetta mutta Brahenkatu 1 kohdallaan siitä ei mitään kuullut.
Pukinpoltto kyllä onnistui mainiosti, ja siltakin vissiin saatiin avattua.
Nyt odottaisin tapahtumaan lisää eloa kun aika pienimuotoiseksi nyt jäi tälläkertaa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oliko mamuja ja muita otuksia pilaamassa tunnelmaa?

Äänestä

Oli pimeää ja PA-laitteisto heikkoa. Kukaan ei kuullut eikä nähnyt mitään, mutta kivaa oli!

Äänestä

Oli mamujakin, samalla ravalla kattelivat kun muutkin. Toinen puhuja puhui huonosti, lähinnä itelleen ja itekseen. Vähän kökkö meininki oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OlenkoKuuro kirjoitti:

Kävin kattomassa pukin polttoa, ihmisiä oli paikalla todella paljon.
Joku piti puhetta mutta Brahenkatu 1 kohdallaan siitä ei mitään kuullut.
Pukinpoltto kyllä onnistui mainiosti, ja siltakin vissiin saatiin avattua.
Nyt odottaisin tapahtumaan lisää eloa kun aika pienimuotoiseksi nyt jäi tälläkertaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu