Minkä kokoiset lakanat 140 cm leveään vuoteeseen?

TietämätönMies

Minkä kokoiset lakanat 140 cm leveään vuoteeseen? Käsittääkseni juuri tämän levyiseen sänkyyn ei lakanoita juuri hirveästi löydy vaan ne on suunniteltu joko 120 cm tai 160 cm sängyille.

Auttakaa avutonta miestä mäessä ja kertokaa minkä kokoiset lakanat minun tulisi vuoteeseeni ostaa, jotta ne olisivat sopivat (kokoluokka?). En ole yhtään katsonut minkä kokoisia lakanoita on tarjolla, joten kysymys saattaa siinä mielessä kuulostaa oudolta. Mietin vaan sitä, että jos ostan 160 cm sängylle sopivat lakanat niin nämä ovat auttamatta liian isot eivätkä näytä hyvältä.

0

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Rakas

        Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
        Ikävä
        50
        1577
      2. Pidit itseäsi liian

        Vanhana minulle? Niinkö?
        Ikävä
        62
        1532
      3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

        1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
        Maailman menoa
        10
        1108
      4. Joko olet luovuttanut

        Mun suhteen?
        Ikävä
        60
        911
      5. Haluaisitko oikeasti

        Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
        Ikävä
        49
        884
      6. Mitä se olisi

        Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
        Ikävä
        41
        765
      7. Toivoisitko

        Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
        Ikävä
        86
        620
      8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

        Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        118
        617
      9. Sotekeskus

        Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
        Ähtäri
        32
        597
      10. Sinunkin pitää jättää

        Se kaivattusi rauhaan.
        Ikävä
        38
        556
      Aihe