Täällä ja flightforumissa toistuvasti keskusteluja missä aikuiset kinaavat kuin pikkukakarat. Oletteko miettineet millaisen kuvan annatte harrasteilmailusta ja sen johtamisesta? Olen IL:n jäsen ja puolueeton hiekkalaatikkotappeluissa mutta odottaisin että aivan kaikkiin trolleihin ei tarvitsisi lähteä toistuvasti mukaan. Mitä jos vain olisitte kerrankin kommentoimatta kun keskustelut eivät johda mihinkään? Teette vahinkoa ilmailijoille.
Harrasteilmailu
6
198
Vastaukset
- Peter__T
Kiitos, pyrin huomioimaan. Onhan tämä eräänlainen never ending story.
Olen pitänyt normaalina tai ainakin suotavana vastata jos nimellä kutsutaan. Mutta....
Olen nähtävästi LÄPEENI paha ihminen. Koetapa löytää täältä yksi keskustelu jossa ei esiinny sanaa Tähtinen.- Eipätaida
Ei taida löytyy, on jopa vauva keskustelussa mainittu.
- Pianexjäsen
Mitä Peter jos lopettaisit kommentoinnin ainakin suoli24-palstalla kokonaan? Kommentoimalla trollaajien viestejä saat heidät vaan innostumaan ja stoori ei pääty koskaan. Älä heitä bensaa liekkeihin, en ole ymmärtänyt miksi teet niin koko ajan. Et ainakaan nosta arvostustasi.
- Peterfani
Pianexjäsen kirjoitti:
Mitä Peter jos lopettaisit kommentoinnin ainakin suoli24-palstalla kokonaan? Kommentoimalla trollaajien viestejä saat heidät vaan innostumaan ja stoori ei pääty koskaan. Älä heitä bensaa liekkeihin, en ole ymmärtänyt miksi teet niin koko ajan. Et ainakaan nosta arvostustasi.
Eihän se voi lopettaa, kun on niin ylivoimainen ja viisain, sillähän on varaa kuluttaa bensaa. Toivoisin että pysyis hiljaa siellä Jyväskylässä. Lukemattomien ihmisten maineen on moinen turhaan pilannut.
- NimimekkiErkki
Joku jankuttaa siitä, kun ei kirjoiteta omalla nimellä. Kumma, kun ei tajua, että täällä saa käyttää nimimerkkiä.
- non00b
Sellainen kaveri on n00bi pouheenjohtaja, Jyväskylässä, 4.11.2015
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli289170"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn253632Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi432194Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html931976Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on131852Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait121445Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.241288- 711177
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen168836- 66804