Täällä ja flightforumissa toistuvasti keskusteluja missä aikuiset kinaavat kuin pikkukakarat. Oletteko miettineet millaisen kuvan annatte harrasteilmailusta ja sen johtamisesta? Olen IL:n jäsen ja puolueeton hiekkalaatikkotappeluissa mutta odottaisin että aivan kaikkiin trolleihin ei tarvitsisi lähteä toistuvasti mukaan. Mitä jos vain olisitte kerrankin kommentoimatta kun keskustelut eivät johda mihinkään? Teette vahinkoa ilmailijoille.
Harrasteilmailu
6
186
Vastaukset
- Peter__T
Kiitos, pyrin huomioimaan. Onhan tämä eräänlainen never ending story.
Olen pitänyt normaalina tai ainakin suotavana vastata jos nimellä kutsutaan. Mutta....
Olen nähtävästi LÄPEENI paha ihminen. Koetapa löytää täältä yksi keskustelu jossa ei esiinny sanaa Tähtinen.- Eipätaida
Ei taida löytyy, on jopa vauva keskustelussa mainittu.
- Pianexjäsen
Mitä Peter jos lopettaisit kommentoinnin ainakin suoli24-palstalla kokonaan? Kommentoimalla trollaajien viestejä saat heidät vaan innostumaan ja stoori ei pääty koskaan. Älä heitä bensaa liekkeihin, en ole ymmärtänyt miksi teet niin koko ajan. Et ainakaan nosta arvostustasi.
- Peterfani
Pianexjäsen kirjoitti:
Mitä Peter jos lopettaisit kommentoinnin ainakin suoli24-palstalla kokonaan? Kommentoimalla trollaajien viestejä saat heidät vaan innostumaan ja stoori ei pääty koskaan. Älä heitä bensaa liekkeihin, en ole ymmärtänyt miksi teet niin koko ajan. Et ainakaan nosta arvostustasi.
Eihän se voi lopettaa, kun on niin ylivoimainen ja viisain, sillähän on varaa kuluttaa bensaa. Toivoisin että pysyis hiljaa siellä Jyväskylässä. Lukemattomien ihmisten maineen on moinen turhaan pilannut.
- NimimekkiErkki
Joku jankuttaa siitä, kun ei kirjoiteta omalla nimellä. Kumma, kun ei tajua, että täällä saa käyttää nimimerkkiä.
- non00b
Sellainen kaveri on n00bi pouheenjohtaja, Jyväskylässä, 4.11.2015
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172444Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162061839Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021491Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571407Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491406Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1931248- 941160
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511035Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks14961Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako134840