Otsikko kertoo. Perjantaisin, tai ylipäätään viikonloppuisin. Oon kuullut että Tähtäri ja Kaivari hyviä paikkoja, pitääkö paikkaansa??
Missä yleensä menoa Helsingissä perjantaisin?
jhczxz
10340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ylös
Nyt tarvittaisiin hieman enemmän tietoa siitä. minkälaista menoa haluaa.
Kaikkea löytyy...
ryybbs ryybbs
ylös
niipä
* niinpä
Vähän turhan laaja kysymys. Kaupungissa jossa on yli 600000 asukasta menot on pirstoontuneet niin pieniksi piireiksi että pitäisi tietää mitä on varsinaisesti hakemassa. Jos Hankasalmella on grilli niin jokainen tietää että ne menot on siinä. Tai että kunnan uimarannalla kesäisin ne kolme nuorta paistaa makkaraa ja juo olutta. Jos tarkoitat että missä helsinkiläiset nuoret vetää pussikaljaa niin vastaus on että ihan kaikkialla. Voit aloittaa bussipysäkillä, jatkaa bussissa ja loput voit vetää Kaivarissa jos säästyi sinne asti. Tuolla rautatieasemalla ja asematunnelissa roikkuu nykyään somalit ja muut joten sinne ei kannata mennä hakemaan ehdoin tahdoin elämyksiä.
Malminkartanoa suosittelen, hyvät kapakkatappelut ja lähiöpyssytappelut, jos toimintaa kaipaat, tulee sit nopeemmat menot=D.
Eipä nyt näin talvella erityisemmin porukka ulkona istu ryyppäämässä. Ne on sit nyt bileitä kevääseen asti. Toivottavasti kohta myös pikkujouluja.
Älkää menkö idän pisteeseen, jossa on idiootti, väkivaltainen ja köyhä pomo. Se kommentoi asiakkaiden ostoksia ja suuttuu siitä jos otat alkoholitonta. Myyvät myös triplapaukkuja ja poke ei välitä vaikka olet kuinka sekaisin.