No joo en siis viittiny tonne kevaripalstalle kirjottaa ku siel ei väki oo erityisen aktiivista. Mut nii otsikko tiiviistää. Kevaria oon siis hankkimassa mut en viellä tiedä mitä. Jos ny tiiätte jotai hyviä kevareita kertokaa ja mielellään /-. En sit toivo mitää sotaa tänne eri merkeist. Kiitos jos jaksoit lukea ja auttaa. :)
Mikä paras kevari?
Alottaijjaa
1160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hommaa KTM tai husse
Ois tietysti kiva tietää vähän enemmän kriteereistä, kun hankala yhtä "parasta" sanoa.
Haluatko kyykyn, moton, vai jonkun muun? Kumpi on tärkeämpää, luotettavuus vai teho? Budjetti?
Kannattaa kans lukea motot.net sivua, siellä on paljon juttua asiasta.
No joo joku smoto tai tämmöne. Luotettavuus ensisijaisesti toki jos löytyy joku jossa on molemmat kunnossa. Mieluiten kans 4t mut 2t menee kans. Budjetista sen verran että jos nyt ei ihan uutena osta mut joo kiitos vastauksesta :p
Nelarismotoista hyviä vaihtoehtoja mm. Husqvarna SMR sekä Yamaha WR.
Vähän harvinaisempia sitten Beta RR125LC, Fantic Caballero 125 ja Rieju Marathon.
Onks muit
Derbi, HM...sit kotarilta ois Duke,joka on ennemminkin naku kuin supermoto.
Ittellä KTM Duke. Oon kyl tykänny pyörästä eikä oo ollu mitää valittamista. Pyörässähän on vakiona ABS mikä on hyvä. Ajotietokone on tosi hyvä ja kiva käyttää. Ainut huono puoli on et kotarilla on aina ollu aikas karheet männät mut normaaliajos ei ainakaa pitäsi haitata ja kestää kyl hyvin. Uuden hintaluokka pyörii siinä viides tonnis. Toivottavasti oli apua :)
Oli juu
KTM tai Husq
Joo kiitti
Sanoit esiväs smotoja. Luotettavin 2t yamaha dt. Vähän kuluttavin yamaha wr. Paljon aikaa ja rahaa vaativa mutta mukavin "lelu" ktm exc tai tm smr