Keuruulla paljon saman sorttisia möhömahaisia, harvatukkaisia ja pitkäpartaisia ukkoja. Vaatteet epäsiistejä ja roikkuvat päällä miten sattuu. Edustavatko nämä turjakkeet jotakin poliittisia tai uskonnollisia ääriliikkeitä, kun ei omat eukotkaan uskalla antaa heille siistiytymiskäskyjä?
Karvatukkoja raitilla
Rumastamuotista
2353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
räjähtäneet ukkelit kuntokuurille, pesulle ja parturiin, hopi hopi
Mutta sängyssä ne ovat susia, jotka tyydyttävät jopa teidät happamat vanhat ämmit.
Kohta matu ne tappaa. Sitten tulee sharia ja akatkin lakkaa kaduilla kuleksimasta ja arvostelemasta.
Akathan ei meille käskyjä jakele!
Vaihdevuodetko vaivaa?
Ne on kuulkaas rotumiehiä, ei niitä sovi arvostella. Tai ne tulevat hyvin hyvin kiukkuisiksi.
Vasemmiston edustajia.jotka joutuneet sairaseläkkeelleen rippikoulun aikoihin.maailman parantajia???
Kun pipo on liian kireällä ei veri pääse kiertämään ja tukka harvenee. Iloa ja sympatiaa lisää
Sääli noita, jotka joutuneet karvatupon kanssa naimisiin. Taitavat vielä olla nyrkin ja hellan välissä nekin eukkopoloiset?
Mutta eipä tarvitse pukeutua kaapuun.....vielä.
Mutta naiset ne ovat kauniita.....iso perse, uimarengas vyötäröllä, naama kuin norsun v...tu, kävelee kuin Ahtisaari, jalat paksut kuin tukit. Ei kiitos...en sekaannu eläimiin.
Olipa osuva kuvaus keuruulaisnaisista. hyvin monen kohdalla.
Osu ja uppos!
Niin oli.........
Keuruunkin harmaat turilaat ovat ilmeisesti niitä kantakeuruulaisia PARTALAPSIA.......................................edelleenkin?
Aloittaja on joku vastikään tietokoneen käyttöön oppinut ulkopaikkakuntalainen tyhmä kouluja käymätön tai jonninjoutavia paskakouluja vielä paskemmin arvosanoin käynyt eronnut kuppataudin riivaama vajakkilutka. Kotoisin jostain sukurutsaperslävestä tiettömien korpien takaa ja tullut vanha huuhkaja ihmisten ilmoille. Nähnyt ensimmäistä kertaa tietokoneen ja nyt lumppuämmä osaa jo laittaa virrat päälle.
Hyvimpä kuvailit itseäsi.
Oletko joku aitauksestasi paennut matu, joka opittuasi suomea (ja sitäkin päin persettä) luulet olevasi kantasuomalainen? Hyvinpä, ei suinkaan hyvimpä.
Ihtes kuvailu senkun paranoo
Kappas vaan, ukot näyttivät sitten myös sisäisen kauneutensa. Yrmeitä sisältä, möhryksiä päältä. Pojot aloittajalle!
lärvi kiinni lumppu
Ny meni hermot, jeeee
mutta SUOMI naiset Rakastaa meitä RENTTUJA näin se menee
miksi esittää jotain muuta? oomma omia ittiämme
nythän teillä ruikuttajilla on kohta raitti täynnä niitä
ihania musulmaania nehän melhein yhtä genttlemanneja
kuin Ranskalaiset naisia kohtaan
he hee
Keuruulaisten läskimahaukkojen edessä tai alla ei pesäkään kastu!