Verisure kameran siirtäminen

Tietääkö kukaan miten liikevahtikamera on kiinni jalassaan ? Pitäisi siirtää kun tuli taloon nyt ilmalämpöpumppu ja sellaiseen paikkaan se sisäyksikkö että varjostaa ym kameraa. Päällepäin ei näy enkä haluaisi rikkoa värkkiä.

Kiitos asiallisista vastauksista
45665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jo löytyi ruuvi, jolla kamera saadaan kääntymään "saranoillaan" jalustassaan. Alapuolelta pitää etsiä.
Verisuren huoltomies olisi toki tullut tekemään työn 90eurolla!

Äänestä
  • Vielä lisäys: kun kameran irrottaa pitimestään, lähtee tietenkin hälytys ja keskus kyselee mitä on tekeillä....

    Äänestä

Vanha ketju, mutta tiedoksi tänne päätyville että nykyään verisuren mypages sivuilta kun laittaa vermeet huoltotilaan, saa ohjevideot kaikkien härpäkkeiden irroittamiseksi.

Äänestä
  • Pitääpä katsoa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuukalanmies kirjoitti:

Tietääkö kukaan miten liikevahtikamera on kiinni jalassaan ? Pitäisi siirtää kun tuli taloon nyt ilmalämpöpumppu ja sellaiseen paikkaan se sisäyksikkö että varjostaa ym kameraa. Päällepäin ei näy enkä haluaisi rikkoa värkkiä.

Kiitos asiallisista vastauksista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu